Trekking z mapami offline w Amazfit Cheetah? To pomaga!

Wstajesz o świcie albo jeszcze w nocy, zarzucasz plecak na plecy i idziesz przed siebie. Wchodzisz na górski szlak i podążasz do wybranego celu. I o ile jest energia i zapas sił, aby się wspinać to drogi powrotne zawsze wspominam jako mozolne i mniej przyjemne. Nie chce się schodzić ze szczytu, porzucać piękny widok, a i myśl o powrocie rzeką turystów też nie napawa radością. Co chwila nasuwa się nurtujące pytanie: „Daleko jeszcze?”.

W takich dylematach z pomocą przychodzą mapki offline. W czasie wędrówek górskich korzystanie z map offline naprawdę pomaga. Widzimy nie tylko naszą trasę i odwzorowanie terenu, ale też dzięki skali możemy oszacować, jaki dystans pozostał nam do ukończenia trasy.

Amazfit Cheetah wędrówka piesza / fot. Dziewczyna Endorfina

Jak wgrać mapy offline w smartwatchu Amazfit Cheetah?

Żeby korzystać z map offline w smartwatchu Amazfit Cheetah (jeśli interesujesz się tym modelem zegarka zerknij na test smartwatcha Amazfit) muszą w jakiś sposób znaleźć się w urządzeniu czyli trzeba je wgrać. Tu z pomocą przychodzi aplikacja Zepp. W aplikacji wybieramy:

  • „Profil”
  • Moje urządzenia – Amazfit Cheetah
  • Ustawienia aplikacji – „Mapy”
Amazfit Cheetah pobieranie map / fot. Dziewczyna Endorfina

Obsługa map offline w smartwatchu Amazfit Cheetah

Wgraliśmy mapy więc możemy wyruszyć przed siebie i cieszyć się wędrówką. Spójrz teraz jak obsłużyć mapy w smartwatchu Amazfit Cheetah. Wybierasz z dyscyplin sportowych np. wycieczkę pieszą. Kręcąc koronką przejdziesz do widoku mapy.

Amazfit Cheetah mapy / fot. Dziewczyna Endorfina

Możemy przybliżać i oddalać mapkę, przesunąć ją w pionie oraz w poziomie. Widok mapki zmienisz wciskając górny przycisk. Wówczas na wyświetlaczu po lewej stronie zobaczysz plus i minus (➕➖). Teraz kręcąc pokrętłem oddalisz i przybliżysz mapę.

Amazfit Cheetah ustawienia mapy, przybliżanie widoku / fot. Dziewczyna Endorfina

Ponowne wciśnięcie górnego przycisku umożliwi przesunięcie mapki w pionie. Zamiast plusa i minusa zobaczysz strzałki góra i dół (🔼 🔽). Aby przesunąć mapkę należy przekręcić pokrętłem.

Amazfit Cheetah przesuwanie mapy góra i dół / fot. Dziewczyna Endorfina

Kolejne wciśnięcie pokrętła zaprowadzi nas do ostatniej możliwej edycji widoku mapy, czyli przesunięcia w poziomie. Zobaczymy strzałki w prawą i lewą stronę (◀️ ▶️). Przekręć pokrętłem, aby przesunąć widok.

Amazfit Cheetah przesuwanie mapy w poziomie / fot. Dziewczyna Endorfina

Z ustawień mapy wychodzimy wciskając dolny przycisk. Wtedy kręcąc pokrętłem wrócisz do rejestru trasy. Jeśli chcesz zobaczyć, jak w praktyce wygląda obsługa map offline zapraszam do odwiedzenia mojego kanału You Tube i obejrzenia materiału, w którym pokazuję obsługę map offline w zegarku Amazfit Cheetah.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy