Najpiękniejszy damski smartwatch? Huawei Watch GT4! Serio!

Huawei stawia na styl! Nie bez powodu hasłem reklamującym najnowszy zegarek inteligentny Huawei Watch GT 4 stało się „Fashion Forward”! A więc spójrzmy z bliska na ten modowy model smart błyskotki!

Huawei Watch GT 4 menu siatka / fot. Dziewczyna Endorfina

Recenzja Huawei Watch GT 4 jest długa więc jeśli interesujesz się konkretnym zagadnieniem skorzystaj ze spisu treści.

Spis treści

Huawei Watch GT 4 parowanie z telefonem

Huawei Watch GT 4 bransoleta milanese / fot. Dziewczyna Endorfina

Musisz wiedzieć, że jeśli chcesz korzystać ze smartwatchy Huawei będzie potrzebna darmowa aplikacja Huawei Zdrowie. Instalujesz ją w smartfonie i gotowe. Możesz przejść do parowania smartwatcha. Zobacz jak to zrobić.

Specyfikacja i wykonanie Huawei Watch GT 4

Firma przygotowała kilka odsłon „czwórki”. Dzięki temu każdy ma szansę wybrać tę, która najlepiej pasuje do naszego stylu. W przypadku Huawei Watch GT 4 wykonanie rzeczywiście przyciąga uwagę. Smartwatch występuje w dwóch rozmiarach koperty: 41 mm oraz 46 mm.

Wariant z mniejszą kopertą waży bez paska ok. 37 g, natomiast z większą 48 g. Koperta każdej z wersji wykonana jest ze stali szlachetnej. Z prawej strony znajdują się dwa przyciski: górny z funkcją pokrętła, natomiast dolnym przejdziemy do funkcji na skróty.

Huawei Watch GT 4 w rozmiarze koperty 46 mm cechuje również ośmiokątny bezel. Do tego mamy do wyboru tysiące tarcz oraz wymienne paski, które dopasujemy na każdą okazję.

Smartwatch Huawei Watch GT 4 Elegant posiada piękny ekran, ale nie posiada on ochrony. Tworzy jedną linię z ramką. Ramka w kolorze złotym nie wystaje powyżej ekranu więc poza funkcją ozdobną nie pełni żadnej innej funkcji.

W przypadku Huawei Watch GT 3 ekran poprzez zaokrąglone szkło wydaje się większy i pełniejszy. Te dwa modele są do siebie bardzo podobne, mało jest zmian. Jeśli interesujesz się porównaniem Huawei Watch GT 4 i Huawei Watch GT 3 daj znać w komentarzu.

Huawei Watch GT 4 dane na skróty

Huawei Watch GT 4 Elegant / fot. Dziewczyna Endorfina

Wymiary: 46x46x10,9 mm, 41,3×41,4×9,8 mm
Ekran: Amoled 1,43″, Amoled 1,32″
Rozdzielczość: 466×466 px, 466×466 px
PPI: 326, 352
Pasek: 140-210 mm, 120-190 mm
Mikrofon: TAK
Głośnik: TAK
Waga: ok. 48 g (bez paska), ok. 37 g (bez paska)
Materiał koperty: stal nierdzewna
Klasa wodoszczelności: 5 ATM
GPS: 2-zakresowy, 5-systemowy GNSS
Monitorowanie tętna: TrueSeen 5.5+
Połączenia BT: TAK
Tryby treningowe: ponad 100 trybów (sprawdź listę dostępnych dyscyplin sportowych w Huawei Watch GT 4)
Żywotność baterii w zależności od użytkowania: maks, 14 dni, maks. 7 dni
Kompatybilność: Android 8.0 i iOS 13.0 lub nowszymi

Dostępne warianty i ceny smartwatcha Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4 Elegant / fot. Dziewczyna Endorfina

Urządzenia wearables stają się częścią biżuterii, a modowe wzornictwo smartwatchy świadczy, że uzupełniają codzienne stylizacje. Huawei tym razem daje nam do wyboru siedem wariantów zegarka. Trzy wzory posiadają kopertę o średnicy 41 mm, a cztery 46 mm (w tej recenzji testowany jest Huawei Watch GT 4 Elegant).

Zadowoleni będą zarówno miłośnicy eleganckich stylizacji, jak też sportowego outfitu, ponieważ w ofercie nie zabraknie ani modeli na bransolecie ani na pasku. A jak przedstawia się „czwórka” w portfolio Huawei? Spójrz na dostępne warianty oraz ich ceny.

Huawei Watch GT 4 menu siatka / fot. Dziewczyna Endorfina

Wersje Huawei Watch GT 4 41 mm

 • HUAWEI WATCH GT 4 (41 mm) Elite: koperta w kolorze złotym ze srebrną obwódką, stalowa bransoleta w kolorze srebrnym ze złotymi elementami za 1699 zł,
 • HUAWEI WATCH GT 4 (41 mm) Elegant: koperta w kolorze złotym ze stalową bransoletą typu milanese w kolorze złotym za 1399 zł,
 • HUAWEI WATCH GT 4 (41 mm) Classic: koperta w kolorze złotym ze skórzanym paskiem w kolorze białym za 1199 zł,

Wersje Huawei Watch GT 4 46 mm

 • HUAWEI WATCH GT 4 (46 mm) Elite: koperta w kolorze srebrnym ze stalową bransoletą w kolorze srebrnym za 1499 zł,
 • HUAWEI WATCH GT 4 (46 mm) Green: koperta w kolorze srebrnym (z zielonymi wstawkami) z kompozytowym paskiem w kolorze zielonym za 1199 zł,
 • HUAWEI WATCH GT 4 (46 mm) Classic: koperta w kolorze srebrnym ze skórzanym paskiem w kolorze brązowym za 1099 zł,
 • HUAWEI WATCH GT 4 (46 mm) Active: koperta w kolorze czarnym z fluoroelastomerowym paskiem w kolorze czarnym za 1099 zł.

Huawei Watch GT 4 menu i funkcje

Huawei Watch GT 4 pogoda / fot. Dziewczyna Endorfina

Co nowego w Huawei Watch GT 4?

W porównaniu do smartwatcha Huawei Watch GT 3 (zobacz test smartwatcha Huawei Watch GT 3) nowy Huawei Watch GT 4 to:

 • odświeżony wygląd menu,
 • dodatkowe karty z danymi i na skróty,
 • zmieniony design pierścieni aktywności,
 • udoskonalony GPS,
 • analiza oddechu podczas snu i funkcja wykrywania bezdechu sennego,
 • zaawansowane śledzenie cyklu miesięcznego
 • dodatkowe dyscypliny sportowe: piłka nożna, koszykówka, padel i e-sport.
Huawei Watch GT 4 funkcja „W formie” / fot. Dziewczyna Endorfina

I na koniec. Nowy smartwatch Huawei przynosi dodatkową funkcję „W formie” (zobacz na czym polega funkcja „W formie”). Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy kontrolować deficyt kaloryczny.

Jakie funkcje znajdują się w menu Huawei Watch GT 4?

Nowość Huawei obsługuje dwa widoki menu: listę oraz siatkę (zmienimy je w ustawieniach). Menu jest kolorowe, ikonki odnowione, ale miłośnicy zegarków Huawei bez problemu rozpoznają konkretną funkcję.

Mamy tu funkcje zdrowotne, takie jak: ćwiczenia, rejestr ćwiczeń, status ćwiczeń, tętno, SpO2, pomiar temperatury skóry, koniczynki zdrowia, rejestr aktywności, w formie, sen, kalendarz cyklu miesięcznego, stres i ćwiczenia oddechowe.

Z funkcji inteligentnych jest w menu: rejestr połączeń, kontakty, muzyka, zdalna migawka, barometr, kompas, powiadomienia, pogoda, portfel, kalendarz, AI Voice, Mapy Petal. Menu uzupełniają funkcje użytkowe jak: stoper, minutnik, alarm, latarka oraz znajdź telefon.

Huawei Watch GT 4 pogoda / fot. Dziewczyna Endorfina

Patrzę na menu i porównuję z modelem Huawei Watch GT 3 i jakiejś wielkiej różnicy nie widzę. Jest funkcja „W formie”, ale innych zmian nie ma. Portfel jak nie działał w Polsce tak nadal na nic się zda, obsługi map offline nie ma, pomiaru EKG i ciśnienia krwi również.

Huawei Watch GT 4 powiadomienia i połączenia

Huawei Watch GT 4 powiadomienia / fot. Dziewczyna Endorfina

Nowy smartwatch Huawei Watch GT 4 Elegant obsługuje połączenia i powiadomienia. Powiadomienia wyświetlają się wraz z kolorowymi emotikonami, także z komunikatorów, ale zauważyłam, że odpisać możemy jedynie na wiadomość SMS. Dajcie znać, czy u Was wygląda to podobnie.

Huawei Watch GT 4 powiadomienia / fot. Dziewczyna Endorfina

Pod wyświetloną treścią SMS pojawia się pole emoji i szablony, a w przypadku otrzymywanych wiadomości z komunikatorów tego u mnie nie ma. Nowy smartwatch Huawei nie posiada możliwości podyktowania treści odpowiedzi takiej jaką chcemy, nie ma też klawiatury do odpisania dowolnej odpowiedzi.

Huawei Model GT 4 ma wbudowanym mikrofon i głośnik, a więc możemy odbierać albo odrzucić połączenie.

Huawei Watch GT 4 połączenia / fot. Dziewczyna Endorfina

Wbudowana pamięć i obsługa muzyki

Huawei Watch GT 4 posiada wewnętrzną pamięć więc można zarządzać muzyką, kiedy nie mamy w pobliżu telefonu. Uwaga jednak ta funkcja nie jest dostępna dla urządzeń z systemem iOS. Nie znalazłam informacji dotyczących pojemności pamięci wewnętrznej więc jeśli wiecie coś na ten temat dajcie znać w komentarzach.

Huawei Watch GT 4 dyscypliny sportowe i pomiary treningowe

Huawei Watch GT 4 dyscypliny sportowe / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 4 obsługuje ponad sto trybów sportowych. Pełną listę zobaczysz w krótkim nagraniu na moim kanale YT (zobacz dyscypliny sportowe Huawei Watch GT 4). Mamy tutaj zarówno treningi cardio, drużynowe jak też piłkę nożną, sporty siłowe, a także triathlon.

Huawei Watch GT 4 rejestr treningu / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 4 Elegant jest wersją uzupełniającą stylizację niekoniecznie sportową. Ponieważ o ile rzeczywiście pomiary są bardzo precyzyjne, to dynamiczne ćwiczenie z paskiem na bransolecie do najprzyjemniejszych nie należy. Bransoleta melanese w trakcie biegania nie trzyma się ciasno nadgarstka i luzuje.

Huawei Watch GT 4 rejestracja wędrówki górskiej / fot. Dziewczyna Endorfina

Do aktywności sportowej wybrałabym smartwatch na pasku silikonowym. Wystarczy jeśli kupisz wymienny pasek. Inną sprawą jest to, że nie często kupujemy smartwatch po to, aby zakładać go do ćwiczeń. Zaskoczeni? Huawei przeprowadził badania, z których wynika, że tylko 23% badanych kupuje smartwatch do uprawiania sportu.

Huawei Watch GT 4 pierścienie aktywności / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 4 rejestruje naszą dzienną aktywność i przypomina o tym, żeby wstać i się poruszać. Mamy trzy pierścienie aktywności, do których uzupełnienia urządzenie nas zachęca:
czerwony pierścień: w ruchu czyli spalone kalorie
żółty pierścień: ćwiczenia
niebieski pierścień: na nogach (stój co najmniej 1 minutę każdej godziny, unikaj siedzenia przez długi czas)

Pomiar treningu Huawei Watch GT 4 i sensor tętna H9 / screen z aplikacji Polar Beat i Huawei Zdrowie

Spójrz na porównanie pomiarów treningowych wykonane z udziałem smartwatcha Huawei Watch GT 4 w towarzystwie sensora tętna Polar H9. Test pomiaru tętna przeprowadziłam w czasie trzech treningów o różnym stopniu intensywności. Każda próba potwierdza jedno, że Huawei Watch GT 4 Elegant nie jest zegarkiem sportowym, ale tętno potrafi zmierzyć.

Pomiar treningu Huawei Watch GT 4 i sensor tętna H9 / screen z aplikacji Polar Beat i Huawei Zdrowie

Zarówno w czasie treningu interwałowego o wysokim stopniu intensywności, jak też treningu z obciążeniem oraz spokojnym cardio smartwatch nie gubi pomiaru, a prezentowane wyniki tętna odzwierciedlają te z sensora na klatkę piersiową.

Pomiar treningu Huawei Watch GT 4 i sensor tętna H9 / screen z aplikacji Polar Beat i Huawei Zdrowie

Różnice w pomiarze średniego tętna i maksymalnego wynoszą albo 1 ud/min, albo nie ma ich wcale. Pomiary tętna wykonywane przez Huawei Watch GT 4 pokazywały zbliżony albo taki sam wynik jak sensor tętna Polar H9 zarówno w czasie treningów jak też podczas odpoczynku.

Huawei Watch GT 4 pomiar tętna / fot. Dziewczyna Endorfina

Inne funkcje inteligentne

Nazwałam te funkcje jako „inne” ponieważ nie znajdziesz ich w menu, ale są warte tego, aby o nich trochę opowiedzieć.

Huawei Watch GT 4 wysokościomierz / fot. Dziewczyna Endorfina

Przede wszystkim wysokościomierz, który sprawdziłam w Tatrach i jestem pod wrażeniem, ponieważ działa bez zarzutu. W terenie górskim łatwo sprawdzić, jak ma się wysokość pokazywana przez zegarek do zapisu na znaku. I w przypadku Huawei Watch GT 4 rzeczywiście wysokościomierz spełnia swoją rolę i pokazuje realną wysokość, na której się znajdujemy.

Huawei Watch GT 4 trasa powrotna / fot. Dziewczyna Endorfina

Z funkcji lokalizacyjnych dużą stratą jest brak obsługi map offline (zobacz jak wyglądają przykładowe mapki offline w zegarku). Musimy pocieszyć się funkcją obsługi trasy powrotnej oraz kompasem, a także pokazywanymi na tarczy zegarka w czasie wycieczki górskiej współrzędnymi geograficznymi. Jest też belka z zakresami stref tętna.

Huawei Watch GT 4 współrzędne geograficzne / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 4 tarcze

Huawei Watch GT 4 charakteryzuje design stylizowany na klasyczne zegarki. Mamy do wyboru mnóstwo tarcz, w tym także analogowe. Tarczę zmienimy przytrzymując palec na wyświetlaczu i klikając w wybrany wzór tarczy.

Huawei Watch GT 4 tarcza / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli żadna z wgranych tarcz nie spodoba nam się, możemy wybrać inną. Aby to zrobić należy:

 • wejść do aplikacji,
 • wybrać na dole ekranu zakładkę urządzenia,
 • kliknąć w ikonkę smartwatcha
 • pole „Tarcze zegarka” i rozwijamy „Więcej”
 • zobaczysz kilka zakładek, jeśli klikniesz w pole „darmowe” przejdziesz do bezpłatnych tarcz Huawei

Huawei Watch GT 4 obsługuje także funkcję instalowania dowolnego zdjęcia na tarczy zegarka. Jeśli chcesz dopasować styl tarczy do własnej stylizacji, albo przedłużyć wakacyjne wspomnienia i mieć fotkę z gór w zegarku z nagrania powyżej dowiesz się, jak to zrobić.

Który Huawei Watch GT 4 wybrać?

Huawei Watch GT 4 / fot. Dziewczyna Endorfina

W zależności od wybranej wersji za nowy Huawei Watch GT przyjdzie zapłacić od 1099 zł do 1699 zł. Rozpiętość jest duża więc jeśli decydujemy się na nowiutką GT „czwórkę” weźmy pod uwagę przeznaczenie smartwatcha.

Po doświadczeniu z Huawei Watch GT 3 mogę powiedzieć, że owszem modele na bransolecie są piękne, ale raczej należy je traktować jako biżuterię. Ćwiczyć jest w nich niewygodnie, bransoleta luzuje się podczas biegania i „lata”.

Dlatego jeśli szukasz zegarka do biegania i ćwiczeń lepiej wybrać model na pasku silikonowym. Plusem takiego paska jest też łatwość w utrzymaniu czystości. Na stronie producenta przeczytamy, że bransolety i paski skórzane nie nadają się do pływania, a wodoodporność smartwatchy (IP68, 5 ATM) nie jest trwała i może ulec zmianie.

Plusy i minusy Huawei Watch GT 4

Huawei Watch GT 4 rejestr wędrówki górskiej / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT 4 Elegant jest moim zdaniem jednym z najpiękniejszych smartwatchy dla kobiet. Piękne wykończenie i elegancja połączone z funkcjonalnością to coś co mi pasuje.

Wszystko zależy od tego, czego potrzebujesz. Plusem Huawei Watch GT 4 jest wysoka precyzja pomiaru tętna, kompas, barometr i wysokościomierz, a także obsługa trasy powrotnej, ale nie ma tu map. W góry zabieram ze sobą zegarek, który obsługuje mapki offline (zobacz test Amazfit Cheetah). Natomiast jeśli chcesz ćwiczyć z Huawei Watch GT 4 wybierz model na pasku silikonowym.

Huawei Watch GT 4 zalety

Huawei Watch GT 4 menu siatka / fot. Dziewczyna Endorfina

Plusem tego modelu jest piękne, lekkie i dopracowane wykończenie, stylizacja na klasyczne zegarki, wygodna bransoleta, intuicyjne, przejrzyste menu, czytelny ekran i piękne tarcze. Ale jeśli liczysz na kolosalne zmiany w porównaniu z modelem poprzednim, możesz się rozczarować.

Huawei Watch GT 3 Elegant na górze (cena 1299 zł) i Huawei Watch Gt 4 Elegant na dole (cena 1399) / fot. Dziewczyna Endorfina

Mamy oczywiście precyzyjny GPS, długi czas pracy, indukcyjne ładowanie i pamięć wewnętrzną. Jest aktywna koronka, której brakowało w Huawei Watch GT 2 Pro, ponad sto dyscyplin sportowych, całodobowy pomiar tętna, jest też pomiar saturacji, stresu, ulepszony kalendarzyk miesiączkowy i monitoring snu. Do tego obsługa połączeń oraz podstawowe zarządzanie powiadomieniami.

Materiały prasowe Huawei

Huawei Watch GT 4 wady

Wykonanie jest piękne, ale delikatne. W moim Huawei Watch GT 3 odkształciła się bransoleta (zobacz porównanie Huawei Watch GT 3 i Huawei Watch GT 2 Pro), a biorąc pod uwagę taki sam typ bransolety, w nowym smartwatchu Huawei może być podobnie. Ekran narażony jest na uderzenia, ponieważ ramka tworzy jedną taflę z wyświetlaczem. Jeśli uderzymy zegarkiem możemy być pewni, że nic go nie ochroni.

Huawei Watch GT 4 kalendarzyk miesiączkowy / fot. Dziewczyna Endorfina

Brakuje płatności zbliżeniowych, mamy ubogą ofertę dodatkowych aplikacji oraz funkcji sportowych. W smartwatchu Huawei znajdziemy ponad 100 dyscyplin sportowych oraz monitoring zdrowia, ale jeśli chodzi o możliwości sportowe i analitykę są one podstawowe.

Huawei Watch GT 4 nie liczy serii i powtórzeń, nie rozpoznaje ćwiczeń, nie pokazuje, którą partię ciała ćwiczyliśmy, nie dowiemy się też, które źródła energii zostały wykorzystane w procesie spalania kalorii ani nie poznamy analizy składu ciała. Jednym słowem nie jest to zegarek sportowy.

Huawei Watch GT 4 monitoring snu / fot. Dziewczyna Endorfina

Smartwatch Huawei Watch GT 4 podsumowanie

Z badań przeprowadzonych przez Huawei tylko 23% badanych nosi smartwatch przy okazji uprawiania sportu. Z kolei aż 60% zawsze, bez względu na okazję. Przy wyborze smartwatcha najwięcej osób wskazało długą pracę baterii (46% badanych), a tylko 16% sportowy wygląd.

Wnioski z tego są jednoznaczne, szukamy smartwatchy funkcjonalnych i uniwersalnych, które będziemy mogli nosić bez względu na okazję, a ich długi czas pracy baterii przedłuży radość z korzystania ze smartwatcha.

Huawei Watch GT 4 tarcze / fot. Dziewczyna Endorfina

Moim zdaniem właśnie styl wykonania charakteryzują smartwatch Huawei Watch GT 4. Smartwatch jest naprawdę piękny, a w połączeniu z precyzyjnym pomiarem tętna i ceną czynią ten model atrakcyjną propozycją dla osób szukających lifestylowych modeli zegarków.


Zapraszam również do oglądania testów i recenzji na moim kanale You Tube! Do zobaczenia!

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy