Jak ćwiczyć na urlopie i co ze sobą zabrać? Łatwizna!

Wyjeżdżasz i nie wiesz, co spakować, aby nie rezygnować z aktywności fizycznej podczas wyjazdu? Sprawdź jak ćwiczyć na urlopie, aby nie wypaść z formy! To proste!

Na skróty:

Wyluzuj i ciesz się odpoczynkiem

Odpręż się i odpoczywaj. Zjedz coś dobrego i nie stresuj się na urlopie / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli jedziesz na urlop, ostatnią rzeczą, która jest potrzebna to stres. Wyjeżdżasz na tydzień czy dwa więc nie zaprzepaścisz tego, na co pracowałaś długi czas, a regeneracja jest także potrzebna.

Regeneracja nie oznacza jednak, że na urlopie kalorie są o połowę lżejsze i teraz zaczniesz pochłaniać wszystko jak smoczyca! Rozsądnie, bo jak wrócisz możesz przywieźć ze sobą nie tylko bagaż wspomnień, ale i kilogramów 😀

Zabierz ze sobą strój sportowy

Reebok Crossfitt Nano X / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli chcesz ćwiczyć nie potrzebujesz zabierać ze sobą połowy sklepu sportowego. To, co musisz mieć to na pewno strój sportowy i wygodne buty. Żeby biegać, spacerować nie potrzebujesz niczego więcej.

Nie wyobrażasz sobie, ile ćwiczeń można wykonać bez żadnego sprzętu i się zmęczyć. Sekret tkwi w tempie wykonywanych ćwiczeń i liczbie powtórzeń. Dlatego jeśli chcesz się poruszać dopasuj te dwa elementy pod swoje oczekiwania. Przyspiesz tempo i zwiększ liczbę powtórzeń, jeśli uznasz, że nie męczysz się.

Wystarczy 15 minut treningu bez obciążenia i dodatkowego sprzętu, żeby poruszać się i naprawdę zmęczyć. Mam kilka takich niezawodnych wyjazdowych zestawów, które nie potrzebują dużo miejsca. A to jeden z nich:

Trening bez użycia sprzętu

Przysiad na jednej nodze jest wspaniałym ćwiczeniem na tyłek, ale wymaga dobrej techniki i koordynacji / fot. Dziewczyna Endorfina

Zasady są proste. Czas treningu 20 minut (EMOM), cztery ćwiczenia, pięć rund. W każdej minucie wykonujesz konkretną liczbę powtórzeń (w zależności od poziomu zaawansowania).

Jeśli wykonasz pajacyki np. w 30 sekund pozostałe 30 sekund odpoczywasz. W drugiej minucie robisz wykroki i jeśli skończysz np. w 40 sekund 20 sekund odpoczywasz.

  • 1 min: 10-15 pajacyków
  • 2 min: 10-15 wykroków
  • 3 min: 10-15 burpee
  • 4 min: 30 sek. deska

Rozejrzyj się wokół siebie

Trening bez sprzętu jest prosty! / fot. Dziewczyna Endorfina

Wykorzystuj otoczenie, choćby ławkę, poręcze, duże kamienie. Sprawdź najpierw czy jest bezpiecznie, a jeśli tak posłuż się nimi. Zobacz mój przykładowy trening całego ciała bez użycia sprzętu.

Akcesoria fitness czasem się przydają

Akcesoria fitness urozmaica trening, dadzą nowy bodziec i wzmocnią nasze mięśnie / fot. Dziewczyna Endorfina

Nie zajmują dużo miejsca, z powodzeniem schowasz je do torebki czy plecaka. Mini bandy fajnie wzmacniają i stabilizują ciało oraz urozmaicają trening, skakanka daje popalić i szybko podnosi tempo treningu. W moim wpisie „Gadżety fitness, które robią furorę” możecie sprawdzić, co warto kupić, a co lepiej sobie darować.

Jak widzicie wyjazd daje dużo możliwości, żeby spędzić go aktywnie, więc najważniejsze to mieć dobre nastawienie oraz towarzystwo, bo wtedy nawet bieganie staje się przyjemnością 🙂

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy