Huawei Watch Fit na początek? Wszystko o nim!

To raczej jeszcze nie smartwatch, ale już nie smartband. Huawei Watch Fit trudno nazwać smartwatchem, lepiej pasuje do niego określenie rozbudowanej opaski fitness, albo zegarka fitness. Jeśli chcesz się przesiąść z opaski na smartwatch, albo kupić Huawei Watch Fit na początek przygody w świecie wearables, ten zegarek gwarantuje miękkie lądowanie i powiem Wam, dlaczego.

Na skróty:

Smartwatch do 400 zł na co możemy liczyć?

Huawei Watch Fit menu ćwiczeń / fot. Dziewczyna Endorfina

Ćwiczenia domowe bez użycia sprzętu

Z czym najbardziej kojarzy mi się jest Huawei Watch Fit? Z gotowymi zestawami ćwiczeń, które pomagają rozpocząć aktywność fizyczną. W zakładce „kursy fitness” wybierzemy treningi pod kątem zaawansowania, a technikę wykonania ćwiczeń pokażą animacje.

Szkoda, że w Huawei Watch Fit 2 animacje dotyczą tylko ćwiczeń rozgrzewkowych i rozciągających. Spójrzcie jak wygląda trening z Huawei Watch Fit:

Wykonanie Huawei Watch Fit

Zgrabny, lekki, dobrze wygląda, posiada silikonowy pasek z klamerką i duży kolorowy wyświetlacz. Jest on większy i wygodniejszy niż opaska fitness. Myślę, że zarówno miłośnicy jak i przeciwnicy urządzeń Huawei przyznają jedno, ten zegarek jest naprawdę bardzo ładny. Porównajcie Huawei Watch Fit choćby z Huawei Watch D, a zobaczycie kolosalną różnicę w wyglądzie.

Huawei Watch D (zerknij do recenzji zegarka Huawei, który zmierzy ciśnienie krwi) jest toporny i wielki, przez co na drobnym nadgarstku nie wygląda dobrze. Oczywiście ma dodatkowe przeznaczenie, ale certyfikat CE dla urządzenia medycznego, pomiar EKG i ciśnienia krwi nie przekonają mnie, aby kupić Watch D, bo jest on zwyczajnie brzydki.

Więcej o specyfikacji i wykonaniu Huawei Watch Fit znajdziecie w pełnej recenzji tego zegarka.

Huawei Watch Fit Elegant pasek i zapięcie / fot. Dziewczyna Endorfina

Proste i czytelne menu dla świeżaków w sam raz

Huawei Watch Fit jest prosty w obsłudze. Jego kolorowe i czytelne menu na pewno spodoba się osobom, które pierwszy raz sięgną po zegarek tej marki. Responsywność ekranu mogłaby być wprawdzie trochę lepsza, choć jak na taką cenę nie jest źle.

Na kopercie zegarka znajdziemy przycisk zasilający. Aby wejść do menu należy go przycisnąć. Dalej poruszamy dotykowo, przesuwając palcem po ekranie zegarka. Jak się możecie spodziewać sterowanie nie jest problematyczne.

Huawei Watch Fit tarcze

Darmowa tarcza Huawei Metale 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Nie chcę rozpisywać się na temat darmowych tarcz Huawei, bo pisałam o tym wielokrotnie, ale jeśli masz opaskę fitness i przesiądziesz się na ten zegarek zobaczysz różnicę.

Aplikacja Huawei Zdrowie jest bankiem tarcz. Oczywiście nie wszystkie tarcze otrzymamy bezpłatnie, ale tych darmowych jest całkiem sporo i jak pisałam w poprzednim wpisie potrafią one zmienić wygląd zegarka w zależności od okazji.

Huawei Watch Fit funkcje inteligentne

Huawei Watch Fit Elegant Always On Display / fot. Dziewczyna Endorfina

Powiedzmy sobie szczerze, że jeśli kupujemy zegarek do 400 zł. nie dostaniemy Ferrari. Pisałam o responsywności, że mogłaby być lepsza, a kolejną sprawą są funkcje. Musicie wiedzieć, że ten zegarek nie zastąpi nam telefonu. Huawei Watch Fit posiada podstawowe funkcje multimedialne, a jego mocną stroną są treningi fitness i kursy biegowe.

Próżno szukać w menu płatności zbliżeniowych, możliwości pisania powiadomień. Huawei Watch Fit nie zrobi zdjęć, nie wyświetli ich, nie odtworzy filmu, nie obsłuży kalkulatora, translatora czy innych funkcji multimedialnych. No ale drogie smartwatche Huawei też tego nie robią. Póki co żadnym zegarkiem z portfolio marki nie zapłacimy, ani też nie odpiszemy na powiadomienie. Pełną obsługę powiadomień zastępują szablony odpowiedzi.

Huawei Band 7 i Huawei Watch Fit

Huawei Watch Fit ćwiczenia / fot. Dziewczyna Endorfina

Może się wydawać, że opaska sportowa Huawei Band 7 jest to mini wersja Huawei Watch Fit, bo rzeczywiście wyglądają trochę podobnie, sterowanie oraz wygląd menu też mają zbliżone. Dlatego jeśli znacie opaskę fitness Huawei Band 7 szybko opanujecie zarówno sterowanie, jak i obsługę poszczególnych funkcji.

Monitoring snu, kilkadziesiąt trybów sportowych, AOD, pomiar tętna i saturacji, prognoza pogody, sterowanie muzyką, sterowanie aparatem telefonu, znajdź mój telefon, wodoszczelność 5 ATM, ćwiczenia oddechowe czy sprawdzanie poziomu stresu. To część funkcji obecnych w obu zegarkach. Huawei Watch Fit jest większy niż Huawei Band 7, m.in. posiada GPS, którym opaska nie może się pochwalić i wspomniane kursy fitness.

Huawei Watch Fit animacje ćwiczeń / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch Fit jest dobrym pomysłem dla osób, które nie chcą wydawać tysiaka albo kilku na smartwatch. Start z tym zegarkiem jest prosty i przyjemny. Jeśli chodzi o mocne strony Watch Fita to na pewno będą to treningi biegowe i kursy fitness, łatwa obsługa, porządna aplikacja i jakość wykonania.

Natomiast jeśli chcesz, aby zegarek zastąpił telefon i był wyposażony w szereg funkcji multimedialnych to wybierz inny kierunek, bo żadnym z zegarków Huawei nie zapłacimy i z oczywistych powodów nie znajdziemy w nich usług Google.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy