Zegarek sportowy Polar Pacer Pro: 5 smaczków dla aktywnych!

Polar Pacer Pro to zegarek sportowy dla osób aktywnych i to właśnie sportowcy najbardziej docenią funkcje tego modelu. Zobacz na co stać zegarek sportowy Polar Pacer Pro! Testy, gotowe zestawy ćwiczeń, plany biegowe i inne smaczki, które mogą zainteresować nawet wybrednych.

Na skróty:

Zegarek z zestawami ćwiczeń

Polar Pacer Pro kryje w sobie więcej niż tylko to, co pokazuje w menu. Jeśli poklikamy przyciskiem w gorę lub w dół przejdziemy do sugestii treningowych. Zegarek Polar Pacer Pro wyświetla swoją propozycję treningów. W propozycjach kardio mamy np. intensywny trening interwałowy, który trwa 40 min. Zegarek na bieżąco monitoruje przebieg treningu, np. sygnalizuje zakres stref tętna.

Polar Pacer Pro / fot. Dziewczyna Endorfina

Polar Pacer Pro zadba też o ćwiczenia ogólnorozwojowe w treningu obwodowym. Jeśli wybierzemy ten wariant na ekranie zobaczymy przygotowaną rozpiskę ćwiczeń i czas, przez który należy wykonywać poszczególne ćwiczenia, np. pompki, wchodzenie na podwyższenie.

Zegarek Polara nie omija oczywiście mięśni brzucha i proponuje nam np. 20 minut trening core. Technika wykonania ćwiczeń jest opisana, a dodatkowo pokazuje ją zielony ludzik.

Serwis i aplikacja Polar Flow

Jeśli chcesz zacząć biegać warto zajrzeć do serwisu Polar Flow. Włączysz tam plan biegowy, który pomoże pokonać pierwsze kilometry, ale także zaprowadzi do pierwszego maratonu.

Po uzupełnieniu odpowiednich danych system rozpisze plan codziennych treningów, dzięki którym osiągnięcie celu ma być łatwiejsze. W dniu treningu zegarek Polar Pacer Pro przypomni o sesji treningowej zgodnie z planem.

Wykorzystane źródła energii

Polar Pacer Pro źródła energii / fot. Dziewczyna Endorfina

Przydatne jeśli np. chcesz schudnąć. Masz dopiętą przez dietetyka dietę, ćwiczysz, biegasz i nic? Spróbuj ćwiczyć w strefach tętna. Tłuszcz spala się w tlenie, a to jak dużo tłuszczu udało się spalić zobaczysz w zegarku i to jest jedno z tych rozwiązań, które bardzo mi się podoba.

Wynik spalonych kalorii tak naprawdę niewiele nam mówi, jeśli wyznaczyliśmy sobie jakiś cel ćwiczeń. Polar Pacer Pro pokazuje procenty i rodzaj makroskładników, które brały udział w spalaniu kalorii.

Testy: marszowy, kolarski, biegowy, fitness

Test biegowy / fot. Dziewczyna Endorfina

Cztery testy, które pozwalają sprawdzić wydolność tlenową (test marszowy), wartość progową mocy (test kolarski) i wydolność biegową (test biegowy). Testy są wymagające, w zakładce „Testy” znajduje się instrukcja jak je wykonać. Więcej o testach dostępnych w zegarku sportowym Polar Pacer Pro pisałam tutaj.

Podsumowanie tygodnia ćwiczeń

Powrót do miejsca startu / fot. Dziewczyna Endorfina

Wszystkie treningi i podstawowe rejestry w jednym miejscu nie tylko z bieżącego tygodnia, ale też poprzednich. Do podsumowania wchodzimy bezpośrednio z ekranu głównego, nie przez menu.

Z dostępnych plansz dowiemy się m.in. ile czasu w ciągu tygodnia poświęciliśmy na treningi, ile razy ćwiczyliśmy, jakiego rodzaju była to aktywność oraz jak dużo spaliliśmy kalorii dzięki zarejestrowanych treningom. Poza tym do rejestru każdego z treningów możemy zajrzeć, żeby zobaczyć szczegóły.

W zegarku sprawdzimy także ogólną dzienną ilość spalonych kalorii, co jest niezwykle przydatne przy układaniu planu żywieniowego w oparciu o zapotrzebowanie kaloryczne.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy