Huawei Band 7 czy Huawei Band 8? Porównanie opasek fitness

Nowa opaska Huawei jest najlżejsza z całego portfolio marki. Swoją premierę miała w czerwcu 2023 roku, a jej cena na start wynosiła 249 zł i stale się utrzymuje. Jednocześnie w sklepach widzimy poprzednika, czyli opaskę Huawei Band 7 w cenie 219 zł. Sprawdźmy czym różnią się te urządzenia.

Huawei Band 8 Kalendarzyk menstruacyjny / fot. Dziewczyna Endorfina

Wykonanie smartbandów Huawei

Na pierwszy rzut oka widać różnicę w wymiarach tych modeli. Model starszy jest cięższy oraz nieznacznie większy od Banda 8. Rozmiar wyświetlacza i rozdzielczość w obu modelach jest taka sama.

Na stronie produktu producenta czytamy, że opaska Huawei Band 7 waży bez paska ok.30 g, natomiast Huawei Band 8 także bez paska ok. 14 g. Różnice w wymiarach wynoszą ok. 1 mm.

Screen pochodzi ze strony internetowej Huawei: https://consumer.huawei.com/pl/
Screen pochodzi ze strony internetowej Huawei: https://consumer.huawei.com/pl/

Smartbandy pracują z aplikacją Huawei Zdrowie (link do aplikacji Huawei) i są kompatybilne z systemami Android 6.0 lub nowszy, iOS 9.0 lub nowszy. Wodoszczelność tych modeli wynosi 5 ATM i obsługują ponad 100 trybów sportowych.

Huawei Band 7 a Huawei Band 8: funkcje

Huawei Band 8 emoji / fot. Dziewczyna Endorfina

Opaski fitness Huawei obsługują połączenia i powiadomienia w ograniczony sposób. Pokazują informację, kiedy ktoś dzwoni, ale nie porozmawiamy przez smartbanda. Z kolei odpisywanie na SMS odbywa się za pomocą emoji albo szablonów. Huawei Band 7 oraz Huawei Band 8 pokazują także powiadomienia z komunikatorów. Spójrz jak odpisać na SMS opaską Huawei Band 8.

Huawei Band 8 jako jedyna opaska tej marki została wyposażona w funkcję Assistant Today. Ta opcja polega na podglądzie informacji na skróty. Przesuwając palcem w bok mamy podgląd np. do prognozy pogody.

Huawei Band 7 / mat. prasowe Huawei

Opaska sportowa Huawei Band 7 w momencie premiery występowała w trzech kolorach, ale gama została poszerzona i obecnie Huawei Band 7 kupimy w czterech wersjach kolorystycznych (zobacz news na temat Huawei Band 7).

Huawei Band 8 co nowego?

Opaska inteligentna Huawei Band 8 posiada kompas! A do tego udoskonalony algorytm TruSeen 5.0 (w Huawei Band 7 TruSeen 4.0), odpowiedzialny na pomiar tętna i saturacji. Jest też nowsza technologia monitoringu snu. W Band 8 jest to TruSleep 3.0, w Band 7 poprzednia generacja TruSleep 2.0.

Monitoring snu Huawei Band 8/ fot. Dziewczyna Endorfina

Oba warianty smartbanda oferują mnóstwo pięknych tarcz, które możemy wzbogacać własnym zdjęciem. W poniższym nagraniu pokazuję, jak to zrobić.

Jest też możliwość włączenia Always On Display. Układ menu i wygląd są bliźniacze, nie ma znaczących różnic. Żadną z tych opasek w Polsce nie zapłacimy, nie posiadają też czujnika oświetlenia więc jasność zmniejszamy manualnie.

Huawei Band 8 posiada NFC, ale w Polsce funkcja nie jest obsługiwana / fot. Dziewczyna Endorfina

Tyle różnic udało mi się wyłapać, jeśli znajdziecie kolejne koniecznie dajcie znać w komentarzach. A na koniec zapraszam do obejrzenia recenzji opaski sportowej Huawei Band 8.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy