HUAWEI WATCH FIT Special Edition z GPS! Już w Polsce!

Mamy to! Nowa edycja fitnessowego zegarka jest już w Polsce! Duży ekran, asystent zdrowia, wbudowany GPS, mocna bateria, zgodność z Androidem oraz iOS i mega atrakcyjna cena!

Chciałoby się powiedzieć, chcę go mieć! Jak większość produktów Huawei specjalna edycja Huawei Watch Fit urzeka wyglądem, ale zerknijmy do wnętrza tego zgrabnego smartwatcha.

Huawei Watch Fit Special Edition wykonanie

HUAWEI WATCH FIT Special Edition / mat. prasowe Huawei

Marka Huawei wyposaża swoje smartwatche w wysokiej jakości ekrany i tak ma być tym razem. Mamy tu wyświetlacz Amoled 1,64″ czyli taki jak w HUAWEI WATCH FIT New (zobacz test Huawei Watch Fit New). Wyświetlacz zajmuje aż 70% powierzchni obudowy, a im więcej wolnego pola, tym lepszy jest odczyt treści.

Ekran obsługuje rozdzielczość HD 456 × 280, 326 PPI i 16,7 miliona kolorów i podobno ma pozostawać czytelny nawet w trudnych warunkach. HUAWEI WATCH FIT Special Edition występuje w trzech kolorach: czarnym, różowym oraz morskim, a jego wodoszczelność wynosi 5 ATM.

Do tego jest lekki, ponieważ bez paska waży ok. 21 gramów, czyli mniej niż smartband HUAWEI BAND 7 i tylko o 7gramów więcej niż opaska fitness Huawei Band 8 (zobacz recenzję wideo najlżejszej opaski fitness Huawei)! HUAWEI WATCH FIT w nowej odsłonie posiada lekką i smukłą konstrukcję. W najcieńszym miejscu ma 10,7 mm grubości i 30 mm szerokości.

Pełne ładowanie HUAWEI WATCH FIT Special Edition zajmuje 45 minut i przy typowym użytkowaniu wystarczy na 6 dni pracy, a jeśli wyłączymy najbardziej drenujące baterię funkcje – na 9 dni.

Huawei Watch Fit Special Edition z powiadomieniami, ale bez rozmów

HUAWEI WATCH FIT Special Edition / mat. prasowe Huawei

Do sprawnego działania smartwatcha potrzebuje aplikacji Huawei Zdrowie, w której otrzymujemy bogate statystyki treningowe, ale także analizy pomiarów. Huawei Watch Fit Special Edition obsługuje pomiar tętna, saturacji, snu, a także cyklu menstruacyjnego.

W menu znajdziemy funkcję znajdź telefon i znajdź zegarek, obsługę powiadomień i możliwość wysyłania szybkich odpowiedzi. Nowa odsłona fitnessowego zegarka pokazuje powiadomienia, pozwala na nie odpisać za pomocą szablonów, ale bez możliwości prowadzenia rozmów. Huawei Watch Fit Special Edition nie posiada mikrofonu i głośnika.

Huawei Watch Fit Special Edition obsługuje prognozę pogody, latarkę, minutnik, budzik, stoper, zdalne wyzwalanie migawki aparatu, sterowanie muzyką na smartfonie, a ustawieniach urządzenia włączymy również funkcję nie przeszkadzać (DND) i Always On Display (AOD). Dowiemy się także o porze wschodu i zachodu słońca oraz księżyca.

Codziennie możemy mieć zegarek z inną tarczą. W aplikacji Huawei Zdrowie zmienimy tarczę tworząc ją samodzielnie, wgrywając własne zdjęcie lub wybierając gotową tarczę z 10 tysięcy dostępnych. Zegarki, tak jak słuchawki i inne urządzenia wearables coraz częściej stają się elementem biżuteryjnym, ozdobą, a taka personalizacja pozwala na zmianę designu i dopasowanie do każdego looku.

Co z animacjami ćwiczeń w nowej wersji Huawei Watch Fit?

Zaryzykuję stwierdzenie, że Huawei Watch Fit swoją popularność zawdzięczał m.in. animacjom ćwiczeń. Klikasz ćwiczenia – kursy ćwiczeń i masz dostęp do kilkunastu zestawów ćwiczeń z animacjami. W Huawei Watch Fit 2 niestety już nie skorzystaliśmy z takiego rozwiązania (zobacz różnice między Huawei Watch Fit i Huawei Watch Fit 2), a czy animacje ćwiczeń w Huawei Watch Fit Special Edition powróciły?

Jeśli będę miała możliwość przetestowania tego modelu chętnie odpowiem na to pytanie. W informacjach prasowych i na stronie produktu nie znajdziemy informacji dotyczącej animowanych kursów ćwiczeń.

Huawei Watch Fit Special Edition na sportowo

HUAWEI WATCH FIT Special Edition / mat. prasowe Huawei

Co więcej HUAWEI WATCH FIT Special Edition obsługuje więcej trybów sportowych niż poprzednik. W nowej edycji jest ich 101. Mamy tu także piłkę nożną, koszykówkę oraz intrygującą dyscyplinę e-sport. Watch Fit w nowej edycji posiada także funkcję RAI (Running Ability Index), a w oparciu o płeć, wzrost, wagę, tętno, intensywność i częstotliwość treningów umożliwia tworzenie spersonalizowanych planów biegowych.

Huawei Watch Fit Special Edition automatycznie wykrywa sześć rodzajów aktywności: bieganie i chód na zewnątrz, bieganie i chód na bieżni, jazdę na rowerze, jazdę na rowerze eliptycznym.

Nowością HUAWEI WATCH FIT jest wbudowany GPS, a więc nie potrzebujemy już telefonu, aby zegarek prawidłowo rejestrował trasę. Poza tym zegarek jest kompatybilny z każdym telefonem pracującym na systemie Android i iOS, a cena na dzisiaj, czyli w dniu polskiej premiery kusi, bo wynosi 399 zł.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy