Trzy funkcje kobiece w zegarku dla biegaczy Amazfit Cheetah!

Treningi biegowe wspierane Sztuczną Inteligencją oraz obsługa map w trybie offline – dwie funkcje, o których najczęściej wspomina się przy okazji smartwatcha Amazfit Cheetah. Możliwości Amazfit Cheetah są dużo większe (zobacz pełną recenzję smartwatcha Amazfit Cheetah).

Mamy tu m.in. cztery pomiary jednym przyciskiem, ćwiczenia oddechowe dla zestresowanych, a także gry, które bardzo wciągają! A co z funkcjami dla kobiet w smartwatchu dla biegaczy? Są! Wybrałam trzy, które mogą nas, płeć piękną szczególnie zainteresować.

Kalendarzyk miesiączkowy w smartwatchu Amazfit Cheetah

Amazfit Cheetah kalendarzyk miesiączkowy / fot. Dziewczyna Endorfina

Nie musisz instalować aplikacji kalendarzyk miesiączkowy w telefonie, ponieważ w smartwatchu Amazfit Cheetah znajduje się on w podstawowym pakiecie funkcji.

Wchodzisz do menu, klikasz „więcej” i wśród funkcji szukasz kalendarzyka. Przed pierwszym użyciem należy wprowadzić niezbędne dane, na podstawie których będziemy otrzymywać prognozy dotyczące przebiegu cyklu.

Jeśli chcesz, aby zegarek informował o zbliżającej się miesiączce albo owulacji, ustawisz to w opcjach kalendarzyka. Wystarczy, że przerzucisz widok ekranu i zaznaczysz odpowiednie pola.

Asystent ciążowy Amazfit Cheetah

Aby mieć asystenta ciążowego trzeba go zainstalować. Zajmie nam to jakąś minutę. Wchodzisz do aplikacji Zepp, z którą współpracują smartwatche Amazfita, klikasz Profil – Amazfit Cheetah – Zarządzanie listą aplikacji. Na poniższym nagraniu zobaczysz jak zainstalować dodatkowe aplikacje w smartwatchu Amazfit Cheetah.

Aplikacja Zepp to prawdziwy kombajn funkcji, jej funkcjonalność stale jest poszerzana i znajduje się w niej masa przydatnych rzeczy: dokładne analizy treningowe, tarcze, mini aplikacje i wiele innych.

Asystent ciążowy prognozuje czas pozostały do porodu, wskazuje datę porodu, a także, co ucieszy przyszłych rodziców informuje o wielkości dziecka np. malina, ziarenko fasoli mung itd. Trzeba pamiętać, że są to jedynie prognozy, smartwatch nie jest urządzeniem medycznym i wszystkie wyświetlane dane należy traktować w kategorii ciekawostek.

Treningi z animacjami ćwiczeń w smartwatchu

Ćwiczenia domowe, bez użycia sprzętu i do tego z animacjami. Ludzik pokazuje jak należy wykonać ćwiczenie, smartwatch odlicza czas i lecimy z treningiem. Myślę, że jest to bardzo dobra alternatywa dla osób, które nie lubią zajęć grupowych, nie wiedzą co robić w siłowni i wolą ćwiczyć w domu. Wiem po sobie, że na początku jest trudno przełamać się i kupić karnet do siłowni (zobacz moje początki ze sportem i metamorfozę).

Amazfit Cheetah treningi / fot. Dziewczyna Endorfina

My dziewczyny napatrzymy się na instagramowe, przefiltrowane foty innych lasek i często własne odbicie w lustrze widzimy w sposób zniekształcony, jesteśmy niezadowolone z wyglądu, i nie mamy pomysłu jak ćwiczyć (mężczyźni mają całkowicie odwrotnie – myślą, że wyglądają świetnie, a jak ćwiczyć wiedzą najlepiej). Odchudzałam się, znałam wszystkie diety i treningi online na pamięć, a waga i wygląd nie zmieniały się. W końcu, kiedy nie zmieściłam się w swój ulubiony czerwony trencz powiedziałam dość, przełamałam się i ruszyłam tyłek do pobliskiej siłowni.

Zegarek z animacjami ćwiczeń może zachęcić do ruchu osoby początkujące, ale też pomóc osobom zaawansowanym w treningach na urlopie. Jedna uwaga, na którą trzeba zwrócić uwagę przy takich zestawach. Ćwiczenia z mini aplikacji są łatwe, ale dobrze byłoby gdyby najpierw ktoś pokazał nam technikę ćwiczenia, kto się na tym zna.

Amazfit Cheetah mini aplikacje / fot. Dziewczyna Endorfina

Podobnie jak asystenta ciążowego treningi z animacjami ćwiczeń zainstalujesz za pomocą aplikacji Zepp. W grupie sportowych mini aplikacji znajdziesz dużo propozycji ćwiczeń bez użycia sprzętu, np. 10 minutowy trening brzucha albo 7 minutowy trening całego ciała. Są też ćwiczenia rozciągające, a także ćwiczenia kręgosłupa.

Jak widzicie smartwatch z pozoru tylko dla biegaczy, poza pomiarami i monitoringiem treningu, posiada funkcje użytkowe dedykowane paniom! Amazfit Cheetah posiada też np. możliwość przywołania telefonu, kiedy zginie z zasięgu naszego wzroku np. w torebce, dane potreningowe możemy porównywać i sprawdzać jak zmienia się nasza forma. Smartwatch Amazfita rozpoznaje ćwiczenia, liczy serie i powtórzenia, a także pokazuje, która część ciała pracowała najbardziej i to wszystko za nieco ponad tysiąc złotych.

Więcej o smartwatchu Amazfit Cheetah zobaczycie w poniższej recenzji:


  1. Amazfit Cheetah: unboxing i parowanie zegarka dla biegaczy! – TUTAJ
  2. Czym różni się zegarek Amazfit Cheetah Pro od Cheetah Round? – TUTAJ
  3. Treningi biegowe Zepp Coach: o co tu biega? – TUTAJ
  4. Jak wgrać mapę do smartwatcha Amazfit Cheetah? – TUTAJ
  5. Wszystko o tarczach Amazfit Cheetah! – TUTAJ
  6. Amazfit Cheetah: nowe zegarki dla biegaczy z AI i ta cena! – TUTAJ
  7. Wiem, o nim wszystko! A Ty? Amazfit Cheetah test – TUTAJ
Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy