Treningi biegowe Zepp Coach: o co tu biega?

Amazfit chwali się, że nowy zegarek dla biegaczy Cheetah wyposażony został w trenera Zepp. Zobacz jak ustawić cel treningowy, jak uruchomić Zepp Coach, oraz kto tak naprawdę najbardziej skorzysta z nowej funkcjonalności.

Jak włączyć plan treningowy w zegarku Cheetah?

Statystyki biegowe Amazfit Cheetah / fot. Dziewczyna Endorfina

W menu zegarka Amazfit Cheetah znajdziesz ikonkę Zepp Coach, ale po kliknięciu zobaczysz, że jest ona pusta. Żeby pojawiły się tutaj zadania biegowe, trzeba włączyć plan w aplikacji Zepp:

 • włączamy aplikację Zepp,
 • wchodzimy w Profil – Więcej – Trener Zepp
 • odpowiadamy na pytania dotyczące celu treningowego, zaznaczamy dni, w których chcemy biegać, a także interesujący nas dystans oraz deadline na realizację planu

Uruchomienie planu biegowego jest banalnie proste, a przez proces aktywacji planu prowadzi nas Sztuczna Inteligencja. Spójrz na pytania:

Jeśli odpowiemy na wszystkie pytania Trener Zepp pokaże spersonalizowany plan biegowy, z którym przyjdzie się nam zmierzyć w drodze do osiągnięcia wyznaczonego celu. Plan ten od razu pojawi się w menu zegarka. Będziemy mogli także włączyć przypomnienie o planie biegowym w poszczególnych dniach.

Jak wygląda bieg z Zepp Coach?

Zepp Coach Amazfit Cheetah / fot. Dziewczyna Endorfina

Klikasz Trenera Zepp w menu smartwatcha Cheetah i wybierasz tryb. Trening biegowy obsługuje cztery tryby sportowe:

 • bieg na zewnątrz,
 • bieżnia,
 • bieg po górskich szlakach,
 • bieg po torze.

W trakcie biegu zegarek na bieżąco wysyła informacje np. o pozostałym czasie do ukończenia treningu i strefach tętna, w których musimy się mieścić (sprawia to pewną trudność). Wkurza mnie bardzo blokada ekranu w czasie biegania, która utrudnia korzystanie z wyświetlacza.

Amazfit Cheetah sygnalizuje, kiedy nasze tętno jest za niskie albo za wysokie. Wtedy należy skalować tempo biegu. A po ukończonym planie dnia zobaczymy na wyświetlaczu zegarka złoty puchar 🙂

Plusy i minusy biegania z Zepp Coach

Plan treningowy Amazfit Cheetah / fot. Dziewczyna Endorfina

Zepp Coach to ciekawa propozycja zarówno dla początkujących, jak też zaawansowanych biegaczy. Dla osób początkujących bieganie z zegarkiem może być świetną motywacją i okazją do rozpoczęcia aktywności fizycznej. Zegarek daje nam gotowy plan, a my nic nie musimy robić poza bieganiem w określonym tętnie lub tempie. Stosujemy się do poleceń zegarka i w ten sposób możemy poprawiać swoją wydolność, wyniki i biegać szybciej, ale wymaga to dyscypliny, o czym kilka akapitów niżej.

Gotowe treningi biegowe to wspaniała rzecz dla osób pragnących schudnąć, ponieważ jak wiadomo tłuszcz spala się w tlenie, a zegarek pokazuje zakres tętna, w którym mamy się mieścić podczas biegu. Dla osoby początkującej trudno jest oszacować w jakim tętnie biegnie, a zegarek buduje poczucie świadomości tętna.

Dzięki Zepp Coach można nauczyć się biegać z tętnem i poprawiać swoją wydolność oraz szybkość. Uruchamiając Trenera Zepp możesz liczyć na to, że otrzymasz treningi, które mają pomóc w realizacji wpisanego do apki celu.

Dla kogo jest Zepp Coach?

Tak jak wspomniałam, dla osób, które chcą biegać Zepp Coach jest kapitalną propozycją. Ale wymaga to dyscypliny i rezygnacji z obecnego planu treningowego, na co – szczerze przyznam – gotowa nie jestem. Może jakbym miała deadline, wykupiony start w zawodach, do których się przygotowuję, wtedy owszem trzeba byłoby przemodelować trening (zobacz moją relację z zimowego Runmageddonu w Twierdzy Modlin), bo takie też jest założenie Trenera Zepp.

Korzystając z Trenera Zepp musisz wiedzieć, że biegi zdeterminują naszą aktywność. Aby uruchomić Trenera Zepp musimy poświęcić na bieganie aż cztery dni w tygodniu. A to dużo. Oczywiście intensywność i pojemność treningów biegowych Zepp Coach jest różna, ale mimo wszystko na dotychczasowe treningi zabraknie nam – jeśli nie czasu to – sił. Najmniejszym problemem jaki może się pojawić jest zniechęcenie, gorszym przetrenowanie i kontuzje.

Amazfit Cheetah ustawianie długości toru / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli nie chcesz rezygnować z własnych treningów na rzecz planów biegowych możesz traktować je jako ciekawostkę i urozmaicenie własnego treningu. Zepp Coach dobrze sprawdzi się jako pomysł na doraźny trening biegowy (i ja tak zamierzam go traktować, bo to naprawdę fajna rzecz), ale wówczas musisz wiedzieć, że nie zrealizujesz postawionego przed Trenerem Zepp celu.

Dla runnerów propozycja treningów personalizowanych jest na pewno atrakcyjna i to ta grupa osób skorzysta najbardziej z nowej funkcjonalności zegarka Cheetah, wszak to zegarek dla biegaczy. W poniższym nagraniu zobaczysz jak działa Zepp Coach:


Jeśli interesuje Cię Amazfit Cheetah koniecznie zajrzyj do moich innych materiałów:

 1. Amazfit Cheetah: unboxing i parowanie zegarka dla biegaczy! – TUTAJ
 2. Czym różni się zegarek Amazfit Cheetah Pro od Cheetah Round? – TUTAJ
 3. Jak wgrać mapę do smartwatcha Amazfit Cheetah? – TUTAJ
 4. Wszystko o tarczach Amazfit Cheetah! – TUTAJ
 5. Amazfit Cheetah po tygodniu zabawy! Pierwsze wrażenia – TUTAJ
 6. Amazfit Cheetah: nowe zegarki dla biegaczy z AI i ta cena! – TUTAJ
 7. Wiem, o nim wszystko! A Ty? Amazfit Cheetah test – TUTAJ
Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

 1. Świetny artykuł. Naprawdę dobrze napisane. Wielu autorom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na poruszany przez siebie temat, ale niestety tak nie jest. Stąd też moje ogromne zaskoczenie. Chcę podziękować za Twój trud. Koniecznie będę rekomendował to miejsce i regularnie odwiedzał, aby poczytać nowe rzeczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy