Co ma Amazfit Balance czego nie miały smartwatche Amazfit?

Amazfit ogłosił premierę nowej linii smartwatchy. Tym samym żegnamy rodzinę Amazfit GTR i witamy Amazfit Balance. Amazfit Balance ma zadbać już nie tylko o ciało, ale też głowę!

Każde info press o premierze smartwatcha generuje pytania o funkcje w nowym modelu. Jak jest tym razem? Porównałam możliwości Amazfit Balance z innymi smartwatchami Amazfit i w oczy rzuciło mi się kilka elementów. Najbardziej, jeszcze szersze niż w smartwatchu Amazfit Cheetah zastosowanie AI. W poniższym nagraniu poznacie możliwości zegarka dla biegaczy Amazfit Cheetah:

Co nowego w Amazfit Balance?

Smartwatch Amazfit Balance z jednej strony posiada funkcje, które dobrze już znamy z innych modeli portfolio Amazfit, ale z drugiej strony wyposażono go w szereg nowości. Do najważniejszych należą m.in.:

  • Zepp 3.0
  • płatności zbliżeniowe
  • analiza składu górnej części ciała
  • analizy obejmujące zmęczenie fizyczne i psychiczne
  • szerokie wprowadzenie trenerów i asystentów AI, w tym m.in. Zepp Aura, który dobiera do dźwięki w celu efektywniejszego odpoczynku
  • ulepszone czujniki

Sztuczna Inteligencja w smartwatchach

Smartwatch Amazfit Balance jest dowodem na to, że Sztuczna Inteligencja ma i będzie miała coraz szersze zastosowanie w przypadku smart zegarków. Smartwatche zaczynają być urządzeniami, które mogą pomóc zarówno w monitorowaniu parametrów sportowych, jak też biologicznych. Niektóre posiadają nawet certyfikat dla urządzenia medycznego (zobacz test Huawei Watch D).

Kolejnym kierunkiem są płatne subskrypcje. Otóż nie wszystkie funkcje dostępne są bezpłatnie, za dostęp do niektórych trzeba będzie płacić, np. Zepp Aura w Amazfit Balance bezpłatnie dostępny będzie tylko przez pierwsze trzy miesiące subskrypcji. Więcej informacji znajdziesz na stronie producenta.

Linia GTR czyli smartwatchy z okrągłą tarczą nie będzie już kontynuowana, więc rodzi się pytanie o przyszłość GTS, czyli kwadraciaków (zobacz porównanie GTR Mini z GTS 4 Mini). Czy wprowadzenie nowych produktów jak Amazfit Cheetah i Amazfit Balance jest sygnałem do podążania firmy w nowym kierunku?

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

  1. Fajne to. Tylko mam jeden problem z amazfitami: gdzie kupić oryginalne paski do tych modeli? To jakiś koszmar. Kupiłbym amazfita, ale musze mieć zapasowe paski. Zamienniki i podróby nie wchodzą w grę. Nigdzie nie znalazłem oryginalnych pasków amazfit do modeli Cheetah czy GTR.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy