Polar Ignite 2 czy Amazfit GTR Mini? Porównanie zegarków

Polar Ignite 2 to zegarek, który łączy w sobie cechy zegarka sportowego ze smartwatchem. Klasyczny design, eleganckie wykończenie, a do tego funkcje sportowe. Amazfit GTR Mini to również hybryda funkcji sportowych z inteligentnymi.

Amazfit GTR Mini i Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Zegarki wyglądają podobnie, pudrowe, kobiece kolory, a do tego ogłoszona promocja na Polar Ignite 2 sprawia, że różnica w cenach obu modeli nie jest duża i aż chce się zrobić porównanie tych modeli. Jeśli interesujesz się modelem Polar Ignite 2 zerknij do testu tego zegarka. A możliwości Amazfit GTR Mini zobaczysz w recenzji na moim kanale YT. Czym więc się różnią i czy coś je łączy?

Polar Ignite 2 i Amazfit GTR Mini specyfikacja

Porównanie specyfikacji Amazfit GTR Mini i Polar Ignite 2

Pierwsza różnica i to widoczna bez zaglądania do specyfikacji to wyświetlacze. Polar Ignite 2 został wyposażony w ekran TFT, któremu daleko do ekranu Amoled. Rodzaj wyświetlacza wpływa na szereg cech, np. czytelność pokazywanych treści, rozdzielczość, wygląd i wybór tarcz, a także komfort użytkowania w czasie aktywności fizycznej.

Moim zdaniem Polar Ignite 2 przegrywa jakością wyświetlacza. Amoledy należą już do standardów i nawet firmy sportowe jak Garmin wprowadzają w swoim portfolio zegarki sportowe z pięknymi wyświetlaczami Amoled. Polar Ignite 3 został też wyposażony w ekran nowej technologii.

Amazfit GTR Mini i Polar Ignite 2 paski i zapięcia/ fot. Dziewczyna Endorfina

Zegarek Polara posiada mniej pojemną baterię niż smartwatch Amazfita, ale mniejsza bateria nie oznacza krótszego czasu pracy. Amazfit GTR Mini dzięki temu, że posiada dużo więcej funkcji inteligentnych zużywa też więcej energii.

Oba zegarki łączy wbudowany GPS i brak obsługi połączeń, ale Amazfit GTR Mini może pochwalić się funkcją szybkich odpowiedzi, czego nie znajdziemy w Polar Ignite 2.

Amazfit GTR Mini i Polar Ignite 2 spód/ fot. Dziewczyna Endorfina

W zegarku Polar Ignite 2 nie ma aktywnej koronki, a więc menu przewijamy przesuwając palcem po wyświetlaczu. W Amazfit GTR Mini możemy użyć zarówno dotykowego wyświetlacza, jak też pokrętła.

Zerknijmy teraz do menu obu zegarków, ponieważ pomoże to rozstrzygnąć, kto jest docelowym odbiorcą jednego i drugiego modelu.

Polar Ignite 2 i Amazfit GTR Mini funkcje

Amazfit GTR Mini to zegarek inteligentny z funkcjami sportowymi, Polar Ignite 2 jest zegarkiem sportowym z funkcjami inteligentnymi czyli odwrotnie.

Jednak to, co mamy w menu Polara to nie wszystko. Dodatkowe opcje uzyskamy przesuwając palcem po wyświetlaczu. Ruch palcem w górę pozwoli przeczytać powiadomienia. Przesuwając palcem w prawą i lewą stronę po ekranie głównym przejdziemy do dodatkowych funkcji zegarka, takich jak:

  • Podsumowanie treningu w poprzednim/ bieżącym tygodniu,
  • Nightly Recharge,
  • Gotowe schematy ćwiczeń,
  • Prognoza pogody
Amazfit GTR Mini i Polar Ignite 2 menu / fot. Dziewczyna Endorfina

Przerzucając ekran w dół przejdziemy do szybkich ustawień:

  • Alarm,
  • Blokada ekranu,
  • Odliczanie czasu
  • Okresowe wyłączenie powiadomień,
  • Tryb samolotowy

Co łączy Polar Ignite 2 i Amazfit GTR Mini?

Amazfit GTR Mini i Polar Ignite 2 / fot. Dziewczyna Endorfina

Zegarki Amazfit GTR Mini i Polar Ignite 2 posiadają całodobowy pomiar tętna oraz powiadomienia o braku aktywności. Posiadacze zegarków Amazfit mogą liczyć na solidne wsparcie w postaci aplikacji Zepp, w której znajduje się dużo więcej informacji i ustawień. Natomiast miłośnicy Polara skorzystają z aplikacji i serwisu Polar Flow, które dają masę statystyk.

Amazfit GTR Mini i Polar Ignite 2 dzienna aktywność / fot. Dziewczyna Endorfina

Żadnym z tych zegarków nie zapłacisz (dopiero nowy Amazfit Balance obsługuje płatności zbliżeniowe). Łączy je również brak wysokościomierza i obsługa GPS. Oba modele wyświetlą powiadomienia, ale smartwatch Amazfit GTR Mini dodatkowo ma funkcję szybkich odpowiedzi i pokazuje kolorowe emotikony.

Długość pracy na jednym ładowaniu podobna i design także zbliżony. Tarcze okrągłe, jeden przycisk, eleganckie wykończenie w postaci połyskującej ramki w kolorze złota.

Co różni Polar Ignite 2 i Amazfit GTR Mini?

Amazfit GTR Mini i Polar Ignite 2 trening / fot. Dziewczyna Endorfina

W Polar Ignite 2 brakuje wyświetlacza Amoled, menu nie działa tak płynnie jak w smartwatchu Amazfita i jest mniej rozbudowane. Mamy tu niewiele funkcji inteligentnych, brak pomiaru saturacji, kalendarzyka miesiączkowego oraz np. możliwości wyboru różnorodnych tarcz.

W zasadzie wybór tarcz w Polarze sprowadza się do zmiany koloru oraz wyboru danych, które chcemy widzieć na ekranie. Do smartwatcha Amazfit GTR Mini możesz zainstalować dodatkowe aplikacje jak np. treningi z animacjami ćwiczeń.

Amazfit GTR Mini i Polar Ignite 2 tętno / fot. Dziewczyna Endorfina

Do Polar Ignite 2 możesz podłączyć sensor tętna, do Amazfit GTR Mini nie. Polar Ignite 2 w mojej opinii posiada wygodniejszy pasek niż Amazfit GTR Mini – cieńszy, giętki i zakończony klamerką. Przycisk znajduje się po lewej stronie, w Amazfit GTR Mini po prawej, ale niestety nie pełni on funkcji pokrętła.

Polar Ignite 2 pokazuje nie tylko liczbę spalonych kalorii w spoczynku i w czasie ćwiczeń, ale także zobaczymy źródła energii, co dla osób trenujących ma duże znaczenie.

Polar Ignite 2 obecnie w cenie promocyjnej kosztuje 699 zł. (cena regularna 999 zł), natomiast Amazfit GTR Mini 619 zł.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy