Jak wgrać dodatkowe aplikacje do Huawei Watch GT 4?

Funkcjonalność smartwatcha Huawei Watch GT 4 rozbudowujemy dzięki dodatkowym aplikacjom. Aplikacje, o których mowa znajdziesz w Huawei Zdrowie. Spójrz jak je zainstalować.

  • Otwierasz aplikację Huawei Zdrowie
  • Na dole wybierasz ikonkę „Urządzenia
  • Klikasz w kafelek „App Gallery
  • Zobaczysz listę 34 aplikacji

Jakie są dodatkowe aplikacje do Huawei Watch GT 4?

Na liście dodatkowych aplikacji znajdziemy 34 propozycje, które po instalacji pojawią się w menu smartwatcha. Dzięki nim smartwatch zyskuje nowe funkcje. Spójrz, z czego można wybrać i czy coś wpadnie w oko.

W aplikacjach znajdują się m.in. Camera Opus, która pozwala na zdalne sterowanie aparatem w telefonie z poziomu zegarka. Ale uwaga, w tym przypadku nie wystarczy instalacja w aplikacji Huawei Zdrowie.

Po instalacji tej funkcji jej ikonka pojawi się w menu. Jeśli klikniemy w nią, wyświetli się kod QR. Kolejnym krokiem jest zeskanowanie telefonem kodu, który widzimy na ekranie zegarka. Teraz, aby ją zainstalować przeniesiemy się od razu do aplikacji Camera Opus w Sklepie (App Gallery, Google Play).

Funkcję Camera Opus instalujemy więc zarówno w smartwatchu, jak też smartfonie. Huawei Watch GT 4 powiadomi o dostępnej aktualizacji i dopiero po tym procesie Camera Opus będzie działać. Bajer, ale mi nie przypadł do gustu.

Z dodatkowych aplikacji jest też m.in. kalkulator, nawigacja, która pokazuje wskazówki, ćwiczenia domowe, gry, mapy Petal, a także odtwarzacz muzyki eSound Music. Dzięki tej funkcji możemy zapisać muzykę w smartwatchu i cieszyć się ulubioną playlistą bez potrzeby noszenia telefonu.

Aplikacje Huawei Watch GT 4 / fot. Dziewczyna Endorfina

Nie wszystkie aplikacje są darmowe. Podobnie jest w przypadku niektórych funkcji w bezpłatnych aplikacjach. Czy te dodatkowe aplikacje przydają się? W moi przypadku nie. Przydatny może być kalkulator, ale jest on mały więc osoby o większych palcach mogą mieć problem, aby trafić w kafelki. Zdecydowanie bardziej podobają mi się dodatkowe aplikacje Amazfit.

W nagraniu zobaczysz, jak wgrać dodatkowe aplikacje do smartwatcha Huawei Watch GT 4. A jeśli interesujesz się tym smartwatchem, zapraszam do przejrzenia recenzji Huawei Watch GT 4.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

    • Niektóre apki można instalować, inne nie. To zależy czy potrzebują do działania połączenia z telefonem. Np opisywana Camera Opus z tego co wiem, działa tylko z telefonami na Androidzie, chyba że już jest wersja apki na iPhona. Trzeba przeklikać, tych apek nie ma dużo, niestety.

  1. Też mam tę apkę do sterowania kamerą w telefonie. Kupiłem wersję premium. Na moim GT 3 można zrobić pełny ekran widoku kamery. Na pewno na gt 4 też. Trzeba chyba 7 razy kliknąć na środku ekranu by się pojawił na stałe pełny ekran. Super apka. Powinna być wbudowana przez huawia. Bardzo sobie chwalę serię GT. Zamierzam sprzedać swoją gt 3 i kupić czwóreczkę 🙂 Ma świetne opinie. No i świetny post 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy