Depilator Braun Silk-épil 9 w akcji! Zestaw, efekty i opinia

Jedwabiście gładka skóra, bezbolesna depilacja i długotrwałe efekty? Sprawdzam czy depilator Braun Silk-épil 9 zapewnia taki komfort.

Artykuł nie jest sponsorowany. Urządzenie zostało zakupione na własny koszt.

Co znajduje się w pudełku Braun Silk-épil 9 Senso Smart 9/700?

Braun Silk-épil 9 zestaw / fot. Dziewczyna Endorfina

Depilator Braun Silk-épil 9 występuje w różnych zestawach. Jeśli interesujesz się zakupem poczytaj o zawartości każdego zestawu i zastanów się, czy będziesz korzystać ze wszystkich dołączonych elementów.

Zestaw, który pokazuję to Braun Silk-épil 9 Senso Smart 9/700, a dokładne informacje i specyfikację znajdziesz na oficjalnej stronie produktu. W pudełku wraz z depilatorem znajdują się: dwie nasadki, szczoteczka do czyszczenia, ładowarka, woreczek oraz instrukcja obsługi.

Depilator Braun Silk-épil 9 dane techniczne

Głowica Braun Silk-épil 9 / fot. Dziewczyna Endorfina
 • Rodzaj depilacji: pęsety
 • Rodzaj zasilania: akumulator
 • Adapter: 12 V
 • Depilacja na mokro: tak
 • Depilacja na sucho: tak
 • Regulacja prędkości: 2-stopniowa
 • Czas ładowania: 2h
 • Czas pracy baterii: do 50 min
 • Kolor: Biały/fioletoworóżowy

Ładowanie depilatora Braun Silk-épil 9

Braun Silk-épil 9 podczas ładowania miga zielona lampka / fot. Dziewczyna Endorfina

Ładowarkę dołączoną do zestawu podłączamy do depilatora i do źródła energii. Ładowanie trwa 2 h, a proces ten sygnalizuje migająca na zielono kontrolka. Jeśli lampka przestanie migać oznacza to, że bateria jest w pełni naładowana. Należy odłączyć depilator od ładowania i korzystać bezprzewodowo.

Czas pracy akumulatora wynosi 50 minut. 15 minut przed wyczerpaniem baterii kontrolka zacznie migać na żółto. Jeśli przestanie migać i będzie świecić stałym światłem żółtym pozostało jedynie 5 minut pracy.

Braun Silk-épil 9 zastosowane technologie

Braun Silk-épil 9 / fot. Dziewczyna Endorfina

Depilator Braun Silk-épil 9 jest urządzeniem, który możemy stosować zarówno na sucho jak i na mokro (wet and dry). Producent zapewnia, że depilator Braun Silk-épil 9 jest wodoodporny, więc możemy czyścić go pod bieżącą wodą i korzystać zarówno podczas kąpieli lub pod prysznicem. Ze względów bezpieczeństwa zaleca się obsługę wyłącznie bezprzewodową.

Na stronie producenta możemy przeczytać także, że za komfort odpowiadać ma też system do masażu, który dzięki pulsacyjnym wibracjom łagodzi ból depilacji. Do zestawu dołączona jest nakładka masująca.

Braun Silk-épil 9 nakładki / fot. Dziewczyna Endorfina

Co więcej w porównaniu z innymi depilatorami Braun „dziewiątka” posiada o 40% szerszą głowicę, a to zwiększa nie tylko zasięg, ale też precyzję depilacji. Głowica depilatora jest obrotowa więc płynnie dopasowuje się do kształtu depilowanych miejsc, np. kolan. W depilatorze dziewiątej generacji zastosowano nowoczesne technologie, które mają zwiększać wygodę depilacji:

 • Smartlight – lampka pokazuje najdrobniejsze włoski;
 • SensoSmart – depilator wyposażony jest w czujnik siły nacisku, jeśli za mocno przyciśniemy depilator do skóry zaświeci się czerwona migająca lampka, dzięki temu dobierzemy właściwy nacisk na skórę;
 • MicroGrip – możliwość usuwania włosków o długości nawet do 0.5 mm;
 • System do masażu o wysokiej częstotliwości – pulsacyjne aktywne wibracje.

Jak depilować na sucho i na mokro?

Braun Silk-épil 9 nakładka z zestawu / fot. Dziewczyna Endorfina

Producent na swojej stronie internetowej, ale także w instrukcji daje nam szereg wskazówek, kiedy i jak najlepiej wykonać depilację, np:

 • najlepsza pora do wykonania zabiegu to wieczór – do rana zaczerwienienia zbledną;
 • przed depilacją dobrze jest wziąć prysznic i poddać skórę peelingowi – zminimalizuje to możliwość wrastania włosków;
 • jeśli chcemy depilować się na sucho, skóra musi być całkowicie sucha, nienatłuszczona i nienakremowana;
 • przed depilacją na mokro dobrze jest zastosować trochę żelu pod prysznic;
 • krem nawilżający stosujemy wyłącznie po depilacji, nigdy wcześniej.

Depilator Braun Silk-épil 9 w akcji

Braun Silk-épil 9 wygodna rączka / fot. Dziewczyna Endorfina

Po naładowaniu depilatora i odłączeniu od źródła energii wciskamy i przekręcamy w prawą stronę mały biały przycisk, który znajduje się na fioletowym kółku – ustawiamy prędkość (I albo II).

Podczas depilacji skóra musi być naciągnięta, a depilująca część urządzenia przylegać do skóry. Nie wiesz z jaką siłą możesz używać depilatora? Depilator Braun Silk-épil 9 wyposażony jest w pomiar siły nacisku, dlatego jeśli za mocno dociśniesz kontrolka SensoSmart zaświeci się na czerwono.

Jeśli za mocno przyciśniesz Braun Silk-épil 9 do skóry zaświeci się czerwona lampka/ fot. Dziewczyna Endorfina

Depilację przeprowadzamy od dołu do góry łagodnym i wolnym ruchem. Producent pisze nawet o 15 sekundach przejścia od kostki do kolana. Spokojny ruch ma zapobiegać złamaniom włosów. Depilator przesuwamy pod włos, ale instrukcja mówi o tym, aby urządzenie prowadzić w różne strony, ponieważ włosy mogą rosnąć w różnych kierunkach.

Braun Silk-épil 9 podczas depilacji świeci lampka / fot. Dziewczyna Endorfina

Dzięki temu krótkie włoski zostaną uniesione i usunięte. Głowica jest ruchoma więc dobrze dopasowuje się do krzywizn ciała, także pod kolanem, ale wtedy noga powinna być wyprostowana.

W instrukcji znajdziemy też wskazówki, jak depilować okolice bikini i pach oraz którą nakładkę najlepiej zastosować. Trzeba m.in. usunąć z pach resztki antyperspirantu, unieść wysoko rękę, ponieważ skóra musi być napięta.

Braun Silk-épil 9 nakładka masująca / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli chcemy wymienić nasadkę na inną należy wcisnąć znajdujące się na jej brzegu żeberka i ją odciągnąć. Depilator należy regularnie czyścić, a jak to zrobić dowiesz się z dołączonej do zestawu instrukcji.

Depilator Braun Silk-épil 9 moja subiektywna opinia

Braun Silk-épil 9 nakładka do twarzy / fot. Dziewczyna Endorfina

Depilator Braun Silk-épil 9 jest biały, posiada połyskującą, delikatnie brokatową rączkę i fioletowe zdobienia. Takie połączenie wygląda bardzo elegancko. Jeśli chodzi o wykonanie nie można marudzić, nic nie „lata”, wszystkie elementy spasowane są bardzo precyzyjnie. Depilacja jest bardzo szybka i cicha, a wymiana nakładek przebiega płynnie.

Obsługa depilatora Braun Silk-épil 9 jest wygodna, a głowica rzeczywiście perfekcyjnie przylega do skóry. Podoba mi się, że jest obrotowa i że mogę zmieniać prędkość. Zaletą jest też kształt rączki, która dobrze leży w dłoni i dzięki temu łatwo jest operować depilatorem. Plusem jest lampka podświetlająca skórę, bo dzięki niej widzimy jasne i krótkie włoski, których przy normalnym oświetleniu pewnie byśmy nie zauważyły.

Braun Silk-épil 9 oświetla skórę podczas depilacji / fot. Dziewczyna Endorfina

Jeśli chodzi o usuwanie włosków na łydkach zabieg w moim odczuciu jest prawie bezbolesny. Skóra nóg po depilacji jest bardzo gładka, nie miałam czerwonych kropeczek, ale jestem już przyzwyczajona do depilatora więc włoski mam rzadsze i cieńsze.

Do zestawu Braun Silk-épil 9 dołączona jest instrukcja obsługi / fot. Dziewczyna Endorfina

Podczas depilacji nóg nie czułam dyskomfortu, inaczej w przypadku bikini i pach. Depilacja tych okolic była odczuwalna, a skóra po depilacji zaczerwieniona. Trudno określić poziom bólu, bo jest to kwestia bardzo indywidualna i zależy od naszej odporności na ból. Jeśli używasz depilatora pierwszy raz, radzę wybrać końcówkę masującą oraz prędkość nr I. W moim zestawie nie ma nakładki chłodzącej, więc trudno mi powiedzieć, czy taka opcja wpłynęłaby na komfort pach i bikini.

Cena depilatora Braun Silk-épil 9 kształtuje się w zależności od wariantu.

Na koniec dodam, że posiadam zarówno najnowszą (jak do tej pory) wersję depilatora Braun Silk-épil 9 oraz pierwszą czyli Braun Silk-épil 1:) Komfortu, tempa, dokładności oraz głośności depilacji nie da się porównać. Kapitalnym rozwiązaniem jest depilacja bezprzewodowa, nie martwisz się o plączący kabel i o miejsce z dostępem do źródła energii. Spójrz na zdjęcia wyżej a zobaczysz, jak dużą wizualną przemianę przeszedł Braun Silk-épil. Takiej metamorfozie mówię tak, a więcej opinii różnych urządzeń znajdziesz w kategorii wearables.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy