Pijalnia Czekolady Wedel w Nałęczowie

Pijalnia Czekolady Wedel zaskakuje różnorodnością smaków i wyborem pyszności. Czy mamy szanse oprzeć się czekoladowej pokusie?

Kolejnym miejscem na mapie, do którego warto się udać na chwilę relaksu, jest Pijalnia Czekolady Wedel. Tradycja firmy sięga ponad 170 lat, a jej rozwój od maleńkiej cukierni z czekoladą i karmelem po dzisiejsze pijalnie dowodzi wziętości i popularności marki.

Wedel otworzył w Polsce trzydzieści pijalni czekolady, gdzie z każdym łykiem gorącej czekolady zatrzymamy na chwilę czas, przeniesiemy się w świat czekoladowej rozkoszy i poczujemy odprężenie.

Jeśli myślicie, że Pijalnia Czekolady Wedel daje możliwość zanurzenia ust wyłącznie w gorącej czekoladzie, jesteście w błędzie. Menu oferuje dużo więcej, a każda kolejna strona pobudza wyobraźnię coraz bardziej.

Pijalnia Czekolady Wedel w Nałęczowie to miejsce ulokowane w centrum miasteczka. Tym bardziej, jeśli wybieramy się na spacer po Nałęczowie, warto zajrzeć do tej kawiarni i poznać różne czekoladowe smaki. Nawet kilka chwil spędzonych przy filiżance gorącej czekolady potrafi solidnie zrelaksować.

Pijalnia Czekolady Wedel – menu

Napoje i desery zanurzone oczywiście w czekoladzie. Trudno zdecydować się na jeden rarytas i najchętniej chciałoby się poprosić o wszystko z karty. Ale spokojnie, jeśli nie poradzimy sobie z wyborem, chętnie pomoże nam obsługa. Byłam zaskoczona, kiedy powiedziałam jakie smaki lubię i kelner przyniósł szklankę pełną cudownej aksamitnej, gęstej gorzkiej czekolady z zatopionymi w niej wiśniami i delikatną nutą martini – to był strzał w 10tkę!

W czekoladowej palecie znajdziemy oczywiście klasyczne napoje jak biała, mleczna i gorzka czekolada na gorąco, ale bogata oferta zaskoczy zarówno smakosza, kawosza, jak i łasucha.

Wybieramy spośród różnych form kawy z czekoladą lub czekoladą i alkoholem, deserów czekoladowych, czekolad na gorąco z puszystą bitą śmietaną, owocami, sosami i lodami. Na dalszych stronach menu znajdują się desery, rozgrzewające lunch’e, oferty śniadaniowe oraz propozycje smakołyków dla dzieci.

W kawiarni za szklaną witrynką skrywają się ręcznie wykonane pralinki, trufle, florentynki, czekoladki, lizaki, które mogą być słodkim uzupełnieniem upominku urodzinowego, albo wykwintną ozdobą prezentu świątecznego.

Co więcej, oferta pijalni czekolady Wedel dostępna jest na stronie internetowej. Znajdziemy tam sezonowe nowości, napoje, produkty i pyszne kolekcje, np. z okazji Świąt Bożego Narodzenia, a także przepisy. Na stronie zobaczymy też świetną informację dla największych czekoladoholików, dotyczącą możliwości wstąpienia do Klubu Miłośników Czekolady.

Pijalnia Czekolady Wedel to świetny zakątek i ciekawa propozycja wyjazdu za miasto, a szeroki wybór i profesjonalna obsługa z niesamowitą wiedzą na temat serwowanych pyszności tylko dodają smaczku temu miejscu. Szkoda, że wystrój nie do końca współgra ze smakowitością menu. Można pokusić się o bardziej klimatyczną, intymną przestrzeń z ciepłym światłem, która dodałaby uroku pijalni, budując nastrój spotkań.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy