Mój pierwszy Amazfit! Zobacz co potrafi Amazfit GTS 4?

Co potrafi zegarek Amazfit GTS 4? Jest to mój pierwszy kontakt z zegarkiem tej firmy i powiem Wam na co możemy liczyć kupując ten model.

Na skróty:

Bardzo kolorowe, funkcjonalne i banalnie proste menu!

Nie oznacza to jednak, że pikseloza bije po oczach! Interfejs Amazfita zaskoczył mnie bardzo pozytywnie, jest nie tylko przejrzysty i łatwy w obsłudze, ale przemyślany i po prostu bardzo ładny. Widżety posiadają przyjemne dla oczu kolory, a samo menu jest przyjazne dla użytkownika.

Smartwatch Amazfit GTS 4 posiada wiele funkcji użytkowych, m.in. jest nim kalendarz / fot. Dziewczyna Endorfina

Nie musimy się niczego domyślać, sterowanie w pełni dotykowe, z w poruszaniu się po menu pomaga także koronka (zwróćcie uwagę na jej stylizację).

Smartwatch Amazfit GTS 4 wykonanie / fot. Dziewczyna Endorfina

A co mamy w menu:

 • PAI,
 • tętno,
 • saturacja krwi,
 • pomiar jednym kliknięciem,
 • trening,
 • historia ćwiczeń,
 • stan treningu,
 • stres,
 • aktywność,
 • sen,
 • telefon,
 • karta członkowska,
Smartwatch Amazfit GTS 4 prognoza pogody / fot. Dziewczyna Endorfina
 • pogoda,
 • muzyka,
 • alarm,
 • kalendarz,
 • ustawienia,
 • słońce i księżyc,
 • kompas,
 • wysokościomierz,
 • historia cyklu miesiączkowego,
 • oddychanie,
 • stoper,
 • odliczanie,
 • znajdź mój telefon,
Smartwatch Amazfit GTS 4 menu / fot. Dziewczyna Endorfina
 • zegar światowy,
 • lista rzeczy do zrobienia,
 • notatka głosowa,
 • czasomierz pomodoro,
 • pilot do aparatu

Pomiary pod jednym przyciskiem

Smartwatch Amazfit GTS 4 pomiar wskaźników zdrowia jednym dotknięciem / fot. Dziewczyna Endorfina

Jest to mój pierwszy smartwatch Amazfita więc jego menu przeglądałam z wyjątkowym zainteresowaniem. W zestawie funkcji znajdziemy jedną, której znaczenie i wygoda są nieocenione.

Mam na myśli wykonanie pomiarów wszystkich wskaźników zdrowia jednym kliknięciem. Ekstra! Olbrzymie gratulacje za ten pomysł. W jednej chwili sprawdzimy: tętno, stres, saturację oraz częstość oddechów/min.

Odpisywanie na sms

Smartwatch Amazfit GTS 4 menu / fot. Dziewczyna Endorfina

W Amazficie niestety kuleje możliwość odpisywania na otrzymane powiadomienia. Możemy to zrobić tylko z użyciem szablonów (zobacz którym smartwatchem odpiszesz na sms).

Z jednej strony jest to wygodne, ponieważ wystarczy, że ustawimy w szablonach takie odpowiedzi jak „ok”, „zaraz oddzwonię”, a szybko odpowiemy na otrzymaną wiadomość. Jednak większość powiadomień wymaga dłuższej i spersonalizowanej odpowiedzi, a do tego będziemy potrzebować już telefonu.

Osłodą na brak możliwości odpisywania na sms przy użyciu klawiatury smartwatcha jest obsługa emotikon w powiadomieniach. Nie pokazują się puste kwadraciki, ale buźki i symbole.

Świetna jakość rozmów i klawiatura

Smartwatch Amazfit GTS 4 połączenia / fot. Dziewczyna Endorfina

To, że smartwatch posiada funkcję prowadzenia rozmów nie jest niczym nadzwyczajnym, ale bywa tak, że połączenie jest niestabilne, w trakcie słyszymy szumy i połączenie się urywa.

W przypadku smartwatcha Amazfit GTS 4 nie można mieć zarzutów ani do jakości prowadzonych rozmów ani do obsługi. Możemy wykonać połączenie, wpisując numer rozmówcy na klawiaturze dostępnej z poziomu zegarka inteligentnego!

Wykonanie ekranu smartwatcha Amazfit GTS 4

Smartwatch Amazfit GTS 4 wyświetlacz szybko łapie rysy / fot. Dziewczyna Endorfina

To jest chyba największy zarzut, jaki można mieć korzystając z tego modelu smartwatcha Amazfit.  Obudowę mamy metalową, ale wyświetlacz bardzo szybko łapie rysy i zadrapania.

I choć piękny i kolorowy, duży wyświetlacz  1,75” HD Amoled rozpieszcza oczy to jednak trzeba mocno uważać, aby nie zarysować ekranu. Choć w tym przypadku i ostrożność niewiele pomaga. A w takiej cenie smartwatcha można było zastosować szkło odporne na zadrapania.

Rozpoznawanie dyscypliny

Smartwatch Amazfit GTS 4 historia treningu / fot. Dziewczyna Endorfina

Amazfit GTS 4 obsługuje ponad 150 dyscyplin sportowych i co mnie pozytywnie zaskoczyło, dyscypliny sportowe zostały pogrupowane. Jest to rozwiązanie wygodne, ponieważ nie musimy szukać na długiej liście ulubionej dyscypliny sportowej, wystarczy, że wejdziemy we właściwą grupę np. trening w pomieszczeniu – HIIT.

Amazfit radzi sobie z rozpoznaniem 8 dyscyplin sportowych. Oznacza to, że jeśli nie włączymy trybu sportowego, a zaczniemy ćwiczyć zegarek wykryje ruch, wkroczy do akcji i rozpozna dyscyplinę sportu, np. bieganie na świeżym powietrzu.

Rozpoznawanie ćwiczeń w czasie treningu siłowego

Smartwatch Amazfit GTS 4 zapis ćwiczeń / fot. Dziewczyna Endorfina

Tak! Jest to funkcja, która spodoba się szczególnie osobom, które uprawiają trening siłowy i chcą rejestrować nie tylko czas treningu, ale również jego przebieg i z Amazfitem jest to możliwe!

Zegarek policzy serie ćwiczeń i czas między ćwiczeniami. Dodatkowo automatycznie rozpoznaje ćwiczenia siłowe, a po treningu wskaże partię mięśniową, którą ćwiczyliśmy. Zobacz na filmie, jak smartwatch pomaga w treningu siłowym.

Smartwatch Amazfit GTS 4 ciśnienie atmosferyczne / fot. Dziewczyna Endorfina

Co jeszcze potrafi? Z zegarkiem Amazfit GTS 4 możemy ustawić też szablony treningu interwałowego, podzielić trening na poszczególne etapy:

 • rozgrzewka,
 • trening
 • odpoczynek.

Zegarek przypomni nam też o zbyt długim siedzeniu i zawibruje, abyśmy podnieśli tyłek z krzesła i trochę się poruszali.

Smartwatch Amazfit GTS 4 pomiary / fot. Dziewczyna Endorfina

Dotychczas nie miałam przyjemności ćwiczyć z zegarkiem Amazfit, ale powiem Wam, że ta przygoda podoba mi się coraz bardziej! Miłośnicy Strava mogą liczyć na synchronizację danych z treningów biegowych i rowerowych.

Amazfit GTS 4 tarcze

Smartwatch Amazfit GTS 4 tarcze / fot. Dziewczyna Endorfina

To temat na osobny wpis. Tarcz w aplikacji Zepp (która jest kompatybilna z zegarkiem Amazfit) jest ogrom. Duża część z nich to tarcze darmowe z dopasowanymi wyświetlaczami Always On Display, a gdyby tego było mało zegarek obsługuje przesyłanie i ustawienie własnych zdjęć na tarczy.

Smartwatch Amazfit GTS 4 tarcze. Klikając w kostki zmienia się ich liczba oczek / fot. Dziewczyna Endorfina

Tarcze zmieniamy w aplikacji Zepp poprzez wybór:

Profil – Moje urządzenia Amazfit GTS 4 – Sklep z tarczami zegarka

Instalacja i synchronizacja na wyświetlaczu zegarka przebiega szybko i po chwili możemy cieszyć się nowa tarczą.

Poranny raport na dzień dobry!

Smartwatch Amazfit GTS 4 poranny raport / fot. Dziewczyna Endorfina

Codziennie po każdym wstaniu z łóżka zegarek przygotuje dla nas specjalny raport, w formie listy z filiżanką kawy na górze 😊

Multimedia i aplikacje

Smartwatch Amazfit GTS 4 kompas / fot. Dziewczyna Endorfina

Amazfit GTS 4 obsługuje mini aplikacje, które są do wgrania w aplikacji Zepp. Sprawa rewelacyjna, bo dzięki temu zyskujemy dostęp do nowych dodatków jak np. gry, aplikacje treningowe, kalkulator.

Jeśli posiadasz karty członkowskie do sklepów, w aplikacji Zepp dodasz do Amazfit GTS 4 kody kart członkowskich, które wystarczy, że pokażesz w sklepie podczas zakupów.

Smartwatch Amazfit GTS 4 opinia

Smartwatch Amazfit GTS 4 dyscypliny sportowe / fot. Dziewczyna Endorfina

Powiem wprost. To jeden z fajniejszych zegarków jakie miałam. Ma olbrzymie możliwości, które możemy zwiększać instalując dodatkowe aplikacje. Amazfit GTS 4 wyróżnia się funkcjami użytkowymi, z których korzystanie jest proste i przyjemne.

Spodobało mi się, korzystanie z funkcji bio pod jednym przyciskiem, jest kalendarzyk miesiączkowy, notatki głosowe, możliwość wykonywania połączeń za pomocą zegarka. Zegarek pokazuje ciśnienie atmosferyczne, wskazuje wysokość, na której się znajdujemy oraz prognozę pogody.

Smartwatch Amazfit GTS 4 / fot. Dziewczyna Endorfina

Do tego wszystkiego osoby uprawiające sport ucieszy funkcja rozpoznawania ćwiczeń i wykrywanie braku ruchu. Szczegółowe analizy jak np. wskazanie, które grupa mięśniowa pracowała najintensywniej, ponad 150 trybów sportowych oraz rejestr treningu przydaje się kiedy zaczynamy przygodę ze sportem, ale również kiedy już ćwiczymy regularnie.

Smartwatch Amazfit GTS 4 darmowe tarcze ustawimy w aplikacji Zepp / fot. Dziewczyna Endorfina

Funkcje, interfejs, łatwość obsługi, lekkość – wow, ale nie podoba mi się jakość wykonania smartwatcha Amazfit GTS 4. Wyświetlacz łapie ryski i wygląda nieestetycznie. Do tego wyposażony jest w czarną obwódkę, która zmniejsza pole do pokazywanych na nim treści. Silikonowy pasek posiada wygodne zapięcie i nie zaczepia o mankiet, nie rozpina się i nie zauważyłam problemów z wentylacją.

Wykonanie i wygląd zegarka są bardziej sportowe niż eleganckie. Ale to już kwestia indywidualnych preferencji, bo mimo tego, że wolę na swoim nadgarstku zegarki z okrągłą tarczą, do tego modelu zaczynam się przyzwyczajać. Wygląd jest sprawą gustu, ale na pewno wszyscy lubimy smartwatche, które pracują na jednym ładowaniu przynajmniej kilka dni. Żywotność baterii smartwatcha Amazfit GTS 4 przy pełnej pracy wynosi tydzień i jest to bardzo dobry wynik, jak na wyposażenie w funkcje multi. Myślę, że dla osób preferujących styl casualowy i sportowy spodoba się bardziej, niż tym, którzy jednak wolą elegancję albo sportową elegancję.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy