Lawendowe Wzgórze Plantacja Lawendy opinia

Pomysł na weekendowy wyjazd? Lawendowe Wzgórze czyli Plantacja Lawendy oczarowuje barwami, zapachem, ale także sklepikiem, gdzie kupimy produkty z lawendy!

Lawendowe Wzgórze Plantacja Lawendy znajduje się około 40 km od Lublina. Jest to miejsce trochę schowane, z dala od świata i zgiełku, choć ludzi nie brakuje. Zaprowadzi Was tam wąska, kręta ścieżka przez las, która kończy się sporym parkingiem i powitalnym szyldem. Opłat wstępu na plantację nie ma.

Jest to miejsce niezwykle urokliwe i zachwyca: swą prostotą, pięknem i zapachem. Tam wszystko do siebie pasuje. Fioletowe pola, subtelne błękitne ławeczki, stylowe dekoracje, sklepik z lawendowymi specjałami, w którym powita nas uśmiechnięta i bardzo życzliwa Pani. Myślę, że atmosfera, jaka tam panuje znacząco wpływa i podkręca klimat Lawendowego Wzgórza.

fot. Dziewczyna Endorfina

Lawendowe Wzgórze Plantacja Lawendy

Fioletowo! W równych rzędach posadzone są okazałe krzaczki lawendy, a między jednym a drugim rzędem jest dość miejsca, aby wejść i wykąpać się w zapachu kwiatów. Wokół brzęczą pszczoły i trzmiele, a promienie słoneczne wydobywają z płatków kwiatów to, co w nich najpiękniejsze czyli głęboki kolor.

Istnieje też możliwość wykonania sesji plenerowych, ale, aby to zrobić, po wcześniejszej rezerwacji pleneru należy przyjechać z własnym fotografem. Plantacja lawendy kusi młode pary do wykonywania sesji ślubnych, bo zdjęcia wśród lawendy są niezwykle sensualne.

fot. Dziewczyna Endorfina

Kiedy kwitnie lawenda?

Najlepiej odwiedzać to miejsce w lipcu. Według mnie połowa lipca jest optymalna. Wtedy lawenda jest w pełni swojego kwitnienia i jest najbardziej okazała. Im końca lipca tym lawendy mniej, dlatego, że wykonywanie jest cięcie lawendy, ale też lawenda przekwita.

Trudno mi powiedzieć, czy jest na miejscu dostępna toaleta, bo nie potrzebowałam więc nie pytałam. Jeśli macie wiedzę na ten temat dajcie znać w komentarzach.

Miejsca jest dużo i nikt nikomu nie przeszkadza, zwiedzający chodzą, fotografują, odpoczywają, pszczoły zbierają nektar, a pary młode mają swoje zdjęcia w lawendzie.

fot. Dziewczyna Endorfina

Olejek lawendowy i inne produkty z lawendy

W sklepiku kupimy po rozsądnej cenie produkty z lawendy. Znajdziemy tu m.in. kosmetyki lawendowe, cudownie pachnący syrop lawendowy, którym możemy wzbogacić smak kawy lub herbaty, miód z plantacji, woreczki zapachowe do szafy, a także poduszki i mydelniczki.

Nie brakuje też bukietów z lawendy i innych ciekawych produktów.

fot. Dziewczyna Endorfina

Kupimy tu także różne zioła doniczkowe. Zachwyciły mnie odmiany mięty, np. cytrynowa czy jabłkowa. Słyszeliście o takich? Plusem jest też możliwość płatności kartą.

Jeśli zawitacie do sklepiku, poza dekoracjami zwróćcie uwagę na opakowania produktów. Ile tam jest pracy i precyzji. Wszystko wygląda na ręczną i misterną robotę. Nawet wstążeczki na buteleczkach i olejkach, przecież ktoś musiał to przygotować. Poza tym do produktów dołączane są karteczki ze składem i kilkoma słowami o produktach. Oczy błyszczą na ten widok a buzia się cieszy.

fot. Dziewczyna Endorfina

Poza lawendą i sklepikiem możemy skorzystać z ławek, leżaków a także altanki. Przydaje się zwłaszcza w czasie niespodziewanej ulewy! Koniec plantacji uwieńczony został pasem słoneczników, przy których także możemy odpocząć i usiąść na ławeczce. Miejsce przystosowane jest do zwiedzania, a spora przestrzeń sprawia, że mimo obecności innych osób można poczuć się tam swojsko i swobodnie.

fot. Dziewczyna Endorfina

Lawendowe Wzgórze Plantacja Lawendy powinno być obowiązkowym punktem na mapie dla wszystkich, którzy chcą odpocząć od miasta, hałasu i dzikiego pędu. Tu czas zatrzymuje się i płynie swoim tempem.

Czy to zapach czy ludzie, a może architektura tego miejsca, trudno powiedzieć. Jedno jest pewne. Chce się tam być, przykucnąć wśród lawendy, wsłuchać w ciszę i brzęk owadów, usiąść na ławce i zatrzymać na chwilę.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy