Obsługa map offline i tras w smartwatchu Amazfit Cheetah

Zegarek dla biegaczy Amazfit Cheetah obsługuje mapy offline, pliki z trasami oraz nawiguje do punktu startu. Spójrz na czym polegają te funkcje.

Obsługa map w smartwatchu Amazfit Cheetah

Aby korzystać z funkcji lokalizacyjnych należy najpierw importować mapki do smartwatcha, a pliki tras w formacie gpx wgrać do aplikacji Zepp.

Mapki wgrywamy przez aplikację Zepp – Moje urządzenia – Amazfit Cheetah – Ustawienia aplikacji i Zarządzanie mapą. Wybieramy interesujący nas region i dodajemy do listy pobierania. Na ekranie smartwatcha akceptujemy i czekamy na pobranie mapki. Spójrz jak przebiega proces wgrania mapki:

Cheetah na bieżąco pozycjonuje naszą lokalizację, pokazuje kierunek, w którym podążamy, a także otoczenie. Widać drogi, budynki, skrzyżowania, a także leśne ścieżki. GPS działa szybko i sprawnie.

Pliki tras w Amazfit Cheetah

Aby posługiwać się plikiem trasy, trzeba pobrać plik w formacie gpx i udostępnić aplikacji Zepp, a następnie przesłać z aplikacji Zepp do zegarka wyślij na urządzenie) . Jeśli to zrobimy, będziemy mogli wybrać naszą trasę z poziomu ćwiczeń: Trening- Chodzenie – Nawigacja – Moja trasa – Użyj trasy lub Podgląd trasy.

Powrót do punktu początkowego

Amazfit Cheetah / fot. Dziewczyna Endorfina

Kolejna funkcjonalnością jest powrót do punktu początkowego. Wyobraźmy sobie, że wybraliśmy się na spacer do lasu (Trening – Chodzenie). Jeśli chcemy skończyć wycieczkę i wrócić do punktu startu, wciskamy górny przycisk, klikamy Nawigacja – Powrót do pkt początkowego i wybieramy, czy chcemy wrócić w linii prostej czy tą samą trasą. Spójrz jak to zrobić:

Ważna informacja dla zainteresowanych modelami Cheetah – każda z wersji zarówno Round jak też Pro posiada obsługę omówionych funkcji.


Jeśli interesuje Cię Amazfit Cheetah koniecznie zajrzyj do moich innych materiałów:

  1. Amazfit Cheetah: unboxing i parowanie zegarka dla biegaczy! – TUTAJ
  2. Czym różni się zegarek Amazfit Cheetah Pro od Cheetah Round? – TUTAJ
  3. Treningi biegowe Zepp Coach: o co tu biega? – TUTAJ
  4. Amazfit Cheetah po tygodniu zabawy! Pierwsze wrażenia – TUTAJ
  5. Wszystko o tarczach Amazfit Cheetah! – TUTAJ
  6. Amazfit Cheetah: nowe zegarki dla biegaczy z AI i ta cena! – TUTAJ
  7. Wiem, o nim wszystko! A Ty? Amazfit Cheetah test – TUTAJ
Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy