Ćwiczenia na uda z ciężarkami

W jaki sposób wysmuklić uda? Ćwiczenia z ciężarkami na uda wyszczuplą nam nogi, poprawią wygląd skóry i zredukują cellulit. Sprawdź je.

Ciężarki są świetnym narzędziem do budowania wyglądu i siły naszych nóg (zobacz moje ulubione trzy ćwiczenia na pośladki bez rozrostu ud). Aby ćwiczyć z nimi nie potrzebujemy wiele miejsca. Wystarczy kawałek podłogi i dwie hantelki.

Ćwiczenia na uda z ciężarkami sprawią, że efekty pojawią nie tylko w zarysowanych ładnych mięśniach ud, ale też pośladków, poprawi się postawa, a plecy wyprostują. Oto trzy niezawodne ćwiczenia na obwisłe uda:

Wykroki

Pierwszym ćwiczeniem, które jest wyjątkowo funkcjonalne i naprawdę działa są wykroki. Barki opuszczone, łopatki spięte, brzuch jak skała, miednica trzymana na wodzy, patrzymy przed siebie i pewnie stawiamy krok do przodu, po czym schodzimy pionowo w dół. Im niżej zejdziemy tym większa praca nóg.

Zakroki

Inną wersją tego ćwiczenia są zakroki, w których noga wędruje nie do przodu, lecz do tyłu, po czym wraca na swoje miejsce. To ćwiczenie należy wykonywać regularnie i dobrać odpowiedni ciężar hantli do siebie. Nie mogą być zbyt lekkie, bo praca mięśni nie będzie efektywna, z kolei zbyt duży ciężar sprawi, że zaczniesz kołysać jak trzcina na wietrze lub ulegniesz kontuzji.

Przysiad sumo

Stajemy w rozkroku na podłodze albo na podwyższeniu. Pionowo ustawiony ciężarek trzymamy oburącz i schodzimy w dół. Ćwicząc na podwyższeniu możemy zejść niżej, a dzięki temu będziemy mieć okazję silniej oddziaływać na uda i pośladki. W dole możemy zatrzymać się na kilka sekund, po czym wrócić do pozycji pionowej.

Zestaw ćwiczeń na nogi warto uzupełnić o ćwiczenie dynamiczne, np. ergometr, bieżnię albo pajacyki. Ćwiczenia tlenowe podnoszą temperaturę ciała i przyspieszają spalanie. Aby zobaczyć jak wygląd mięśni poprawia się musimy zredukować poziom tkanki tłuszczowej wprowadzając zdrowe nawyki żywieniowe. Pisałam o tym w poprzednim wpisie (Zdrowe nawyki żywieniowe? Pewnie!).

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy