Huawei Watch GT Runner! Test smartwatcha do biegania

Huawei Watch GT Runner to najnowszy smartwatch od firmy Huawei. Czym nas nowość Huawei zaskoczy, a czym zawiedzie? Jakie pomiary wykonuje i czy można im ufać? Zapraszam do recenzji nowego smartwatcha Huawei Watch GT Runner.

Stoper w Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Zawartość zestawu Huawei Watch GT Runner

Huawei jak zwykle daje nam produkt opakowany w grube, kartonowe i zafoliowane pudełko. Niby nic wielkiego, każda marka ma swoje charakterystyczne opakowania, ale gruby karton nie tylko wygląda elegancko, ale też chroni zawartość.

Podobnie wygląda pudełko i jego wnętrze w smartwatchu Huawei Watch GT 3 (zerknij na test Huawei Watch GT 3) oraz Huawei Watch GT 2 Pro (pisałam o nim tutaj).

Zestaw Huawei Watch GT Runner: smartwatch, wymienny pasek, ładowarka i dokumentacja / fot. Dziewczyna Endorfina

W pudełku mieści się smartwatch, wymienna część paska ze szlufką (ta bez klamerki), dokumentacja oraz uchwyt ładujący z kablem USB.

Pasek zegarka wykonany jest z miękkiego silikonu, posiada jeden rząd dziurek, które znacząco poprawiają wentylację. Dzięki temu, że dziurki są spore skóra ma szansę oddychać i nie poci się. Klamerka i zapięcie płaskie i plastikowe.

Takie wyposażenie ma za zadanie maksymalnie podnieść komfort użytkowania. Materiały są lekkie, miękkie, dopasowują się do nadgarstka.

Pasek w smartwatchu Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Bateria i ładowanie smartwatcha Huawei

Huawei Watch GT Runner jest ze mną non stop: rano, wieczorem, śpię z nim, ćwiczę, korzystam ze sterowania muzyką, jednym słowem solidnie drenuję baterię.

I co mogę powiedzieć po tygodniu użytkowania?

Tył smartwatcha Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Po tygodniu pracy na jednym ładowaniu bateria pokazuje poziom naładowania 26%. Oznacza to, i jest to dość oczywiste, że przy tak intensywnym użytkowaniu nie osiągnę wyniku 14 dni, o których wspomina producent (zobacz specyfikację produktu na stronie internetowej).

Myślę, że realnie, kiedy korzysta się ze smartwatcha tak jak ja codziennie, a przecież po to on jest, można cieszyć się jego pracą przez 10 dni, co i tak imponuje jak na smartwatche, np. smartwatch Samsung Galaxy Watch 4 Classic będziemy musieli ładować codziennie.

Dajcie znać w komentarzach, jaki wynik Wam uda się wykręcić.

Huawei Watch GT Runner na nadgarstku / fot. Dziewczyna Endorfina

Wykonanie smartwatcha Huawei Watch GT Runner

Koperta zegarka wykonana jest z wytrzymałego włókna polimerowego, pod spodem nie mamy ceramiki, ale plastik. Dzięki lekkim materiałom zegarek waży 38,5 przez co jest dużo lżejszy niż inne zegarki o podobnym rozmiarze koperty. Jeśli zerkniecie do poprzednich wpisów zobaczycie porównanie GT Runner i GT 3 oraz GT Runner i GT 2 Pro. Teraz spójrzmy jak jest w przypadku dwóch modeli różnych firm: Huawei i Samsung.

Porównajmy wagę Watch GT Runner i Watch 4 Classic (zobacz test Samsung Galaxy Watch 4 Classic). Oba zegarki posiadają średnicę koperty 46 mm, ale spójrzcie na różnicę w wadze obu smartwatchy. Watch GT Runner, mimo, że jest duży waży zaledwie 38,5 g. podczas gdy Samsung Galaxy Watch 4 Classic 52 g!

Smartwatch Huawei Watch GT Runner to zegarek, jak sama nazwa, ale i design wskazuje do uprawiania sportu, biegania i ćwiczenia, więc musi być on lekki.

W Huawei Watch GT Runner mamy duży, płaski wyświetlacz i dwa fizyczne przyciski do sterowania / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT Runner specyfikacja:

Poniżej podaję Wam najważniejsze dane techniczne smartwatcha Huawei Watch GT Runner. Porównanie Huawei Watch GT Runner z Huawei Watch GT 3, a także GT Runner vs GT 2 Pro znajdziecie w innych moich artykułach.

cena1299 zł
wymiary46,4 x 46,4 x 11 mm
waga38,5 g.
kopertawytrzymałe włókno polimerowe
spód kopertyplastik
rozmiar46
wyświetlacz1,43” AMOLED 466×466 HD dotykowy
pamięć4GB
głośniktak
mikrofontak
czujnikiżyroskop acelerometr czujnik geomagnetyczny pulsometr optyczny barometr
łącznośćGNSS NFC Bluetooth 5.2
żywotność baterii14 dni
wodoodporność5 ATM
przyciskidwa, koronka z funkcją przycisku
Huawei Watch GT Runner posiada wyświetlacz o średnicy 1,43” AMOLED 466×466 HD dotykowy / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT Runner menu, sterowanie i funkcje

Sterowanie w Watch GT Runner

Nowy smartwatch Huawei nie zaskakuje, zarówno jeśli chodzi o sterowanie, jak też o innowacyjność menu. Miłośnicy dotychczasowego interfejsu będą zachwyceni, ponieważ Runner posiada menu dobrze znane z wcześniejszych modeli.

Jest ono odświeżone, ale układ, ikony, obrazki pozostały niezmienione.

Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Dlatego poruszanie się po menu nowego smartwatcha Huawei, dla osób, które korzystały wcześniej ze smartwatchy Huawei będzie przyjemnością, ale myślę, że użytkownicy, którzy pierwszy raz założą smartwatch Huawei na nadgarstek także nie będą mieli problemu z opanowaniem sterowania, ponieważ jest ono po prostu bardzo proste.

Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Na prawym brzegu koperty znajdują się dwa fizyczne przyciski. Dolny jest przyciskiem „na skróty”. Dobrze jest tu włączyć takie opcje, z których korzystamy najczęściej. U mnie tradycyjnie są to dyscypliny sportowe, ponieważ ćwiczę codziennie i nie muszę szperać po menu.

Wciskając pokrętło znajdujące się na górze koperty wchodzimy do menu, a przekręcając je przerzucamy poszczególne plansze.

Huawei zdążył nas już przyzwyczaić, że wyświetlacze smartwatchy są dotykowe, a przewijanie widoków działa płynnie, szybko i sprawie. Podobnie jest w Watch GT Runner. Nie można narzekać na responsywność, na szybkość wyświetlacza czy jego jakość.

Spójrzcie teraz, jak wygląda menu Huawei Watch GT Runner:

Co nowego w Huawei Watch GT Runner? Funkcje pod lupą

Huawei Watch GT Runner to smartwatch kolorowy, szybki, lekki i świetnie wykonany – po prostu.

A jak jest z funkcjonalnością? Sprawdźmy, jakie funkcje znajdują się w nowym smartwatchu Huawei oraz jak one działają. Analiza pomiarów Watch GT Runenr będzie w dalszej części wpisu.

Wymaga to szczegółowego opisu, porównania z sensorami Polara i pokazania wyników z aplikacji. Zaczynamy opis funkcji, które znajdziemy w menu Huawei Watch GT Runner.

Ćwiczenia i rejestr ćwiczeń

Lista dyscyplin sportowych w Huawei Watch GT Runner jest bardzo obszerna. Możemy skorzystać też z planu treningowego, jeśli uruchomimy go w aplikacji oraz kursów biegowych / fot. Dziewczyna Endorfina

Do menu wchodzimy wciskając górny przycisk. Na górze listę mamy ćwiczenia.

Jeśli chodzi o wybór dyscyplin sportowych, Watch GT Runner zadowoli najbardziej wymagających miłośników biegania. Na liście znajdziemy nawet:

 • bieg przeszkodowy,
 • bieg przełajowy,
 • bieg na orientację.

Ale dopieszczeni są również zwolennicy mało popularnych dyscyplin jak np.:

 • puszczanie latawców,
 • przeciąganie liny,
 • rzutki (darts)
 • frisbee.

Zawiedzeni nie będą z pewnością także sympatycy:

 • treningów funkcjonalnych
 • crossfitu
 • ćwiczeń siłowych.

Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Huawei Watch GT Runner zapewnia nam całodobowy pomiar tętna / fot. Dziewczyna Endorfina

Poniżej zakładki ćwiczenia znajduje się rejestr ćwiczeń. Po wejściu do rejestru widzimy listę z wykonanymi treningami i pomiary. Jest tego całkiem sporo.

Poza nową grafiką symbolizującą dyscyplinę i podstawowymi danymi jak czas trwania i kalorie, zobaczymy wykres tętna, stref, wykres normalizacji tętna, wskaźnik obciążenia treningowego, a także sprawdzimy, ile czasu regeneracji potrzebujemy, aby móc w pełni sił zacząć kolejny trening.

Status ćwiczeń

Nowością w Huawei Watch GT Runner jest prognoza pokonania przez nas popularnych dystansów / fot. Dziewczyna Endorfina

W tym miejscu zweryfikujemy poziom naszego wytrenowania. Przekonamy się jaki jest wskaźnik zdolności biegowych, czyli na jakim poziomie jest nasza kondycja w porównaniu z rówieśnikami, tzn. czy nasze zdolności biegowe są wyższe czy niższe od osób w tym samym wieku.

W statusie ćwiczeń sprawdzimy poziom obciążenia treningowego, indeks treningu, czyli poziomu kondycji i zmęczenia, a także stopień regeneracji (na bieżąco odliczane są sekundy, minuty do pełnej gotowości organizmu na kolejny trening).

W oparciu o obciążenie treningowe i czas potrzebny do regeneracji, otrzymamy wskazówki dotyczące tego, jakiej intensywności trening możemy aktualnie wykonać.

Huawei Watch GT Runner pokazuje, ile czasu musi upłynąć, abyśmy mogli bezpiecznie wrócić do ćwiczenia / fot. Dziewczyna Endorfina

Kolejnym wskaźnikiem jest poziom VO2max.

Poziom naszej wydolności porównamy do zakresu możliwości innych osób w tym samym wieku i tej samej płci. Wynik umiejscowiony jest w odpowiedniej skali, którą podejrzymy w aplikacji Huawei Zdrowie.

Natomiast na wyświetlaczu pojawia się określenie poziomu naszej wydolności, np. profesjonalne.

W statusie ćwiczeń Huawei Watch GT Runner podejrzymy VO2 max / fot. Dziewczyna Endorfina

Ostatnią planszą w statusie ćwiczeń jest szacunkowe pokonanie przez nas określonych dystansów. Jest to nowość. Takiej funkcji nie było w GT 3.

Przewidywany czas oparty jest na wskaźniku zdolności biegowych i pokazuje nasze aktualne możliwości. Bardzo ciekawa funkcja, ponieważ, o ile oczywiście jest to tylko prognoza, to możemy oszacować realnie nasze możliwości np. w zawodach biegowych i walczyć o poprawę wyników.

Huawei Watch GT Runner próg mleczanowy

Test oznaczenia progu mleczanowego w Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Próg mleczanowy to kolejna nowość Huawei Watch GT Runner. Oznaczenie progu mleczanowego w oparciu o krótki test pozwoli nam w realizacji celu treningowego. Dlaczego? Jeśli chcemy schudnąć, powinniśmy biegać w tętnie, a często wydaje nam się, że jeśli biegniemy szybciej i pocimy się intensywniej spalamy więcej tłuszczu. To mit, z którym naukowcy walczą od dekad.

Tłuszcz spala się w tlenie, trening beztlenowy poprawia naszą kondycję i wydolność. Dlatego trening powinniśmy dopasować do naszego celu.

Test wykonuje się na otwartej przestrzeni. Po kliknięciu w ikonkę pojawia się komunikat ostrzegający nas, że test uznawany jest za ćwiczenie o wysokiej intensywności i przed jego rozpoczęciem należy upewnić się, że nasza kondycja fizyczna pozwala nam na przeprowadzenie tego testu.

Biofunkcje, rejestr aktywności i inne opcje Watch GT Runner

W Huawei Watch GT Runner nie zabrakło podstawowych funkcji jak minutnik, stoper, budzik, latarka czy znajdź mój telefon / fot. Dziewczyna Endorfina

Następne zakładki w menu można określić jako biofunkcje. Mamy tu tętno, saturację, a także zdrowe życie.

Zdrowe Życie Huawei to pewne zadania do wykonania na drodze do zdrowego stylu życia. Wskazówki, które co jakiś czas przypominają nam o aktywności, ćwiczeniach oddechowych, wypiciu wody.

Funkcja zdrowe życie w Huawei Watch GT Runner przypomina m.in. o aktywności i piciu wody / fot. Dziewczyna Endorfina

Rejestr aktywności to podsumowanie spalonych kalorii w ciągu dnia, pokonanego dystansu, wysokości. Są tu statystyki dotyczące liczby kroków w rozbiciu na godziny dnia, wykres obrazujący liczbę kroków w poszczególnym dniu, zarejestrowane ćwiczenia, a także, czego nie zauważyłam w poprzednich modelach smartwatchy Huawei punkty za aktywność.

Okrąg Huawei Watch GT Runner pokazujący czas aktywności, czyli w których godzinach dbaliśmy o to, aby wstać z krzesła / fot. Dziewczyna Endorfina

O ile smartwatch wysyłał powiadomienia, aby wstawać z miejsca co najmniej raz na godzinę, to brakowało wykresu, dziennego rozłożenia tej aktywności, aby zobaczyć jaka rzeczywiście jest nasza dzienna aktywność.

Ustawiamy budzik w Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

W menu nie zabraknie także statystyk snu, możliwości skorzystania z funkcji kalendarzyka miesiączkowego (ale trzeba do tego użyć aplikacji Huawei Zdrowie i zsynchronizować dane), wykresu pokazującego jak bardzo stresujemy się w ciągu dnia oraz ćwiczeń oddechowych.

Smartwatch Huawei zapisuje też rejestr połączeń, mamy tu książkę telefoniczną, aby wykonywać połączenia zegarkiem, odtwarzacz do sterowania muzyką, co bardzo przydaje się podczas biegania i ćwiczenia oraz powiadomienia (do których wchodzimy na skróty przesuwając ekran główny wyświetlacza w górę).

prognoza pogody w Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Inne możliwości jakie daje nam nowy smartwatch Huawei to sprawdzenie prognozy pogody na najbliższy tydzień, ciśnienia atmosferycznego i wysokości na której się znajdujemy, podejrzymy także swoją lokalizację za pomocą kompasu i włączymy latarkę.

Trzeba przyznać, że każda z tych zakładek posiada bardzo ładną grafikę, jest kolorowa i ciekawie zaaranżowana.

Kolorowe plansze, animowane grafiki to coś, co może się podobać w Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Ze standardowych funkcji możemy oczywiście liczyć na: stoper, minutnik, alarm oraz „znajdź mój telefon”. Wystarczy kliknąć taką ikonkę, a możemy być pewni, że telefon – nawet wyciszony, odezwie się, dzięki czemu łatwo go zlokalizujemy.

Listę kończy ikonka śrubki, która oznacza ustawienia. Nie trzeba jej wyjaśniać, ale powiem tylko, że w tym miejscu ustawimy jasność wywietlacza, głośność wibracji, zmienimy widok ekranu z listy na siatkę, wybierzemy, co chcemy, mieć pod dolnym przyciskiem czy ćwiczenia czy może tętno, a także zmienimy tarczę zegarka.

Widok menu: lista (lewa strona), siatka (prawa strona) w Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT Runner darmowe tarcze

Jedna z darmowych tarcz Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

W smartwatchu Watch GT Runner tarczę zmienimy albo w ustawieniach (ikonka śrubki), albo przytrzymując palcem ekran w widoku głównym.

Wtedy wejdziemy od razu do zbioru darmowych tarcz Huawei. Nie ma ich tu dużo, ale listę można skutecznie powiększyć wybierając tarczę w aplikacji i instalując w zegarku, jest to bardzo proste. Aplikacja przeprowadzi nas przez proces instalacji tarcz Huawei.

Tarcze w smartwatchu GT Runner są multifunkcjonalne. Oznacza to, że nie musimy wchodzić do menu, aby skorzystać z niektórych opcji. Wystarczy, że klikniemy odpowiednią ikonę na tarczy, np. prognozę pogody, ćwiczenia czy rejestr aktywności.

Przykładowe tarcze Huawei do Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

W aplikacji Huawei Zdrowie tarcz jest mnóstwo. Są to zarówno darmowe tarcze Hauwei, ale też płatne, analogowe i cyfrowe, klasyczne, uniwersalne i okazjonalne. jest z czego wybierać.

Jak zmienić tarczę Huawei? Wchodzimy na dole w trzecią zakładkę „Urządzenia” i wybieramy kafelek „tarcze”. Tarcze przeglądamy według pewnego porządku, np. „na topie”, „nowe”, „sale”, „free”. Klikamy w tarczę, która nam się podoba i jeśli ją zainstalujemy pojawi się od razu na wyświetlaczu i w zbiorze tarcz w smartwatchu.

Pomiary w Huawei Watch GT Runner

Jakie pomiary w czasie treningu wykonuje Huawei Watch GT Runner oraz jak jest z jakością tych pomiarów przekonamy się porównując wyniki z sensorami tętna Polara, zegarkiem Polar Ignite 2 oraz Huawei Watch GT 3.

Huawei Watch GT Runner vs Polar Verite Sense – CrossFit

Lubię ćwiczyć z zegarkami Huawei! Dlaczego?

Zawsze podają zawyżoną liczbę kalorii i człowiek jakoś od razu czuje się lepiej, bo myśli, że wypocił z siebie jednego batona więcej niż w rzeczywistości. Spójrzcie na wynik spalonych kalorii. Huawei Watch GT Runner pokazuje spalonych kalorii o 150 więcej niż sensor Polara! Trening trwał 44 minuty i w tak krótkim czasie, widzimy olbrzymią różnicę w wynikach.

Z kaloriami może Runner sobie nie radzi, ale jeśli chodzi o wyniki tętna, jest bardzo dobrze!

Zobaczcie, że zarówno średnie, jak i maksymalne tętno zmierzone jest idealnie w punkt, ale tego spodziewałam się, bo wcześniej sprawdziłam pomiar tętna z ciśnieniomierzem. Jeśli chcecie zobaczyć, jak smartwatch mierzy puls obejrzyjcie bardzo krótką migawkę:

Co jeszcze rzuca się w oczy? Strefy tętna! Wykresy są niemalże identyczne. Skąd zatem wzięły się różnice w oznaczeniu poszczególnych stref tętna?

Polar i Huawei mają po prostu inne zakresy dla poszczególnych stref. Brawo, test treningu crossfitowego Runner przeszedł bardzo pozytywnie. Chociaż można byłoby pokusić się jeszcze o wskazanie procentu spalonych makroskładników. A jak jest z pomiarem biegu na dworze?

Huawei Watch GT Runner vs pas Polar H9 – bieganie na dworze

Między pasem Polara H9 a Huawei Watch GT Runner jest mniejsza różnica w liczbie spalonych kalorii, ale mimo to nadal jest widoczna. Dystans zmierzony przez dwa różne narzędzia także różni się. Tętno i wykres ponownie pokrywają się, ale zmierzone tempo pokazuje juz inny wynik. A więc kolejny raz, także w czasie biegania pod chmurką pomiarem, który pokrywa się jest tętno.

Huawei Watch GT Runner vs Huawei Watch GT 3 vs pas Polar H9 trening siłowy

Nie będzie zaskoczenia również w przypadku treningu siłowego. Pomiar tętna nie tylkko pokrywa się między smartwatchami Huawei, ale także z pasem Polara. Liczba kalorii w obu zegarkach jest zbieżna, ale zdecydowanie wyższa niż w urządzeniu Polar.

Hauwei Watch GT Runner vs Polar Ignite 2 vs pas Polar H9 schody

Tym razem pomiarami, które pokrywają się jest również tętno. Spójrzcie, że wykresy tętna z aplikacji Huawei Zdrowie i Polar Beat nie różnią się. A co się nie zgadza? Liczba spalonych kalorii.

Pomiar zarejestrowany przy korzystaniu z Hauwei Watch GT Runner
Pomiary zarejestrowane przez Polar H9
Pomiary zapisane w aplikacji Polar Flow przez zegarek Polar Ignite 2

OI czym świadczą te pomiary i porównanie wyników z różnych urządzeń i różnych dyscyplin sportowych? To, że Hauwei Watch GT Runner prawidłowo mierzy tętno, ale zawyża liczbę spalonych kalorii. Dobrze wykrywa zmiany tętna i aplikacja przenosi je na wykres.

Strefy tętna mimo prawidłowego oznaczenia poziomu tętna różnią się, ale dlatego, że są inaczej skalibrowane. W Polarze i Huawei są inne zakresy stref, stąd też widziane różnice.

Co nowego w Huawei Watch GT Runner?

Plan ćwiczeń to kolejna nowość w Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT Runner jest zegarkiem nowym, różni się od poprzednich modeli GT designem, wykonaniem, ale sterowanie, interfejs i menu nie bardzo się zmieniły. Jeśli chodzi o dodane funkcje, poza kilkoma elementami, jak np. możliwość wgrywania map większość różnic dotyczy funkcji, no powiedzmy sportowych.

Poza tym, że pomiary nie są bezbłędne (ale nie jest to wyłącznie przypadłość smartwatchy Huawei, lecz pomiarów wykonywanych z nadgarstka), to jakie nowości sportowe znajdziemy w smartwatchu Huawei Watch GT Runner?

Running Ability Index i plansza pokazująca ocenę zdolności biegowych, poziom regeneracji, indeks treningowy oraz obciążenie w Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Hauwei Watch GT Runner zalety i nowości:

 • Bardzo ciekawy indeks RAI (Running Ability Index), czyli ocena zdolności biegowych (dzięki tej funkcji podawany jest przybliżony orientacyjny czas, w którym pokonamy popularne dystanse biegowe);
 • pomiar progu mleczanowego oraz dodatkowe funkcje sportowe jak plan treningowy, który uruchomimy w aplikacji Huawei Zdrowie;
 • w aplikacji znajdziemy więcej danych niż poprzednio, np. procentowy podział naszej aktywności fizycznej, czyli którą z dyscyplin lubimy i wykonujemy najczęściej, ile kalorii spaliliśmy na treningach w ciągu dnia czy miesiąca;
 • bogatsza jest też zakładka status ćwiczeń, a rejestr ćwiczeń został wzbogacony o planszę pokazującą okrąg z zaznaczonymi godzinami aktywności, tzn. w których godzinach regularnie wstawaliśmy;
 • bardzo mocna bateria, mimo wzmożonej eksploatacji;
 • prosta obsługa, przyjazny interfejs,
 • wygodne pokrętło;
 • charakterystyczny design, piękne wykończenie, barwne, ilustrowane menu – ten smartwatch jest po prostu ładny;
 • bardzo lekki i wygodny
 • obszerny zestaw dyscyplin sportowych
 • całodobowy pomiar tętna
Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT Runner wady:

 • Coś co wkurza mnie od pierwszych dni użytkowania to stale gubiący się Bluetooth. Nie mówię o tym, że przechodząc z salonu do łazienki nie mam co liczyć, że jeśli ktoś będzie dzwonił zegarek może nie zawibrować, ale nawet w przypadku kiedy telefon jest obok mnie;
 • Miałam często problem z wykonywaniem połączeń. Nie słyszałam rozmówcy, natomiast ze słyszalnością mnie nie było problemu
 • Brak możliwości odpisywania na wiadomości (poza szablonami), odczytu emotikon oraz odbierania zdjęć w smartwatchu takiej generacji zaskakuje;
 • Biorąc pod uwagę narzędzia sportowe (np. pas Polara, ich bogatą i dokładną analitykę) Huawei mimo, że bardzo kolorowy, wypasiony, z pięknym wykończeniem i efektownym wyglądem wypada dość blado. Przede wszystkim brakuje mi tego, co mamy np. w aplikacji Polar Beat czyli podziału spalonych kalorii na udział w tym procesie makroskładników – tłuszcze, węglowodany, białka (zobacz recenzję zegarka finess Polar Ignite 2).
Jedna z tarcz Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Jest to niezwykle ważne przy układaniu planu treningowego nastawionego na konkretny cel, bo tak naprawdę liczba spalonych kalorii mówi nam niewiele, tzn. orientacyjnie tak, ale jakie ma to przełożenie na nasze wyniki i efekty, które chcemy osiągnąć?

Jeśli naszym celem jest szybciej przebiec np. 5 km to w porządku, zegarek nam może w tym pomóc, ale jeśli chcemy schudnąć to w jaki sposób liczba spalonych kalorii ma nam w tym pomóc. Tak naprawdę nie wiemy, czy spalamy tłuszcze – na czym nam przy redukcji zależy, czy węglowodany, które są najszybszym źródłem energii i trzeba byłoby je po treningu uzupełnić.

Huawei Watch GT Runner / fot. Dziewczyna Endorfina

Huawei Watch GT Runner opinia

Huawei Watch GT Runner nie jest moim pierwszym smartwatchem Huawei, o czym możecie przekonać się zaglądając do zakładki Recenzje smartwatche i opaski, a więc bardzo dobrze znam obsługę, menu i wiem, jak funkcjonują poszczególne opcje. I tak jak dobrze to znam, tak nowy smartwatch nie zaskoczył mnie i myślę, że osoby, które miały do czynienia z zegarkami Huawei poczują się swojsko.

Jeśli pierwszy raz macie w rękach ten zegarek też nie będziecie mieli problemów z jego obsługą, ponieważ jest ona banalnie prosta. Parowanie z telefonem następuje w mgnieniu oka i nie trzeba się trudzić, bo zegarek robi wszystko za nas. To wszystko na plus. Smartwatch jest kolorowy, wygląda modnie, nowocześnie i sportowo, ale nie zapłacimy nim, nie odpiszemy na wiadomość. Nie ma w nim systemu np. WearOS by Google więc brakuje w nim niektórych funkcji smartwatcha, pytanie czy ich potrzebujecie.


Wpisy, które mogą Cię zainteresować:

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy