Jak schudnąć z brzucha? Zobacz czy to możliwe

Jak schudłam? Gdzie się podział mój brzuch i boczki? To pytania, które obok: „jak zrobiłaś sobie taką talię?”, słyszę od Was najczęściej. Wy pytacie, ja odpowiadam. Powiem Wam, jak schudłam z brzucha i co robię, że nie mam efektu jo-jo!

O mojej metamorfozie możecie przeczytać w osobnej zakładce (podrzucam link do cz. I mojej przemiany: Pączek rządzi!). Opisuję tam swoje początki z odchudzaniem. Ale do rzeczy!

Na skróty:

Moje sposoby na pozbycie się brzucha

Na początku musicie wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak odchudzanie tylko z jednej części ciała. Jeśli chudniemy gubimy centymetry z całego ciała. Mówiąc o każdej części ciała, mam na myśli zarówno uda, łydki brzuch, ramiona, ale też biust!

Jak pozbyłam się oponki?

Nie powiem pewnie nic nowego. Po pierwsze jedzenie, po drugie ćwiczenia (zobacz moje domowe ćwiczenia na brzuch). Nie mówię o diecie, lecz o przemyślanych zakupach i potrawach. To, co jemy ma wpływ na nasze zdrowie, odporność, sylwetkę i samopoczucie.

Jak zaczynałam odchudzanie nie zdawałam sobie sprawy z kilku rzeczy, a moja wiedza z zakresu żywienia była uboga. Co warto wiedzieć na początku?

Cukier może być wszędzie

Nawet w parówkach i w mleku, dlatego trzeba sprawdzać skład, bo kalorie to nie wszystko. Przeczytaj moją rozmowę z dietetykiem, a dowiesz się m.in. czy owoce tuczą, a białko odchudza.

Nadmiar i niedobór szkodzi

Zarówno nadmiar jak i niedobór jedzenia szkodzi. Jeśli jemy za mało nasz organizm zaczyna odkładać źródło energii „na później”, przemiana materii spowalnia i schudnąć ciężko, a łatwo o efekt jojo.

Staram się nie podjadać między posiłkami. Znaczenie ma również co i kiedy jemy oraz jak łączymy makroskładniki. Zobacz, sześć moich sposobów na przyspieszenie przemiany materii. Kolejnym elementem, który sprzyja odchudzaniu jest picie wody – oczywiście niesłodzonej.

Jak schudnąć i nie przytyć?

Nie chodzi tylko o zmianę nawyków żywieniowych na tydzień, chodzi o zrozumienie pewnych zasad, które będą nam towarzyszyć każdego dnia. O świadomość tego, co jemy, bo jeśli włączymy sobie tryb odchudzania i super dietę na miesiąc, jojo będzie szybciej niż nam się wydaje, nie mówiąc o zagrożeniach dla zdrowia związanych z restrykcyjnymi dietami.

Musicie wiedzieć, że nie da się schudnąć tylko z jednej części ciała. Centymetry tracimy zarówno w łydkach, udach, brzuchu, ale i biuście. Co więcej, może się tak zdarzyć, że waga będzie spadała powoli, ponieważ wraz z budową mięśni obwody maleją, ale mięśnie ważą więcej niż tłuszcz. Są mniejsze, ale cięższe, dlatego lepiej się mierzyć niż ważyć.

Dziewczyna Endorfina

wcześniejsze wpisy

Comments

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Wpisz swoje imię

poprzednie wpisy